01:58 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584

  Rusijos šarvuotasis automobilis bandė aplenkti amerikiečių šarvuotį, nes JAV kolona judėjo labai lėtai, tačiau amerikiečių mašina užkirto jam kelią

  Internete pasirodė Sirijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas incidentas tarp Rusijos ir Amerikos kariškių, įrašas trečiadienį buvo paskelbtas YouTube.

  © Sputnik / Михаил Алаеддин

  Vaizdo įrašo apraše nurodoma, kad incidentas įvyko Sirijos šiaurės rytuose esančio Kamišlio miesto rajone. Kada tiksliai nufilmuotas vaizdo įrašas, nenurodyta.

  Įrašą padarė mašinos, kuri vejasi automobilių su Rusijos vėliavomis koloną, tarp jų ir šarvuotąjį transporterį bei šarvuotąjį automobilį "Tigr", keleivis. Priešais juos važiuoja du šarvuotieji amerikietiški automobiliai, ant vieno iš jų yra JAV vėliava. Kolona juda labai lėtai, o "Tigr" bando aplenkti amerikiečių šarvuotąjį automobilį, tačiau tas užkerta "Tigr" kelią, priverčia jį nuvažiuoti nuo kelio į lauką, po to abu automobiliai sustoja. Čia vaizdo įrašas baigiasi.

  JAV Centrinė vadovybė (CENTCOM) atsisakė komentuoti vaizdo įrašą.

  CENTCOM oficialus atstovas, Karinių jūrų pajėgų kapitonas Viljamas Urbanas (William Urban), paklaustas, ar jam žinoma apie incidentus tarp Rusijos ir Amerikos karių Sirijoje, pasakė: "Apskritai galiu pasakyti, jog mes tęsiame glaudžią sąveiką, kad užkirstume kelią konfliktams su rusais, ir iš esmės tai yra efektyvu įtampai sumažinti, užkirsti kelią nesutarimams".

  Sąveiką su Rusijos kariais jis pavadino "profesionalia".

  Buvęs Rusijos gynybos ministerijos Tarptautinio karinio bendradarbiavimo tarnybos Centrinės valdybos viršininkas generolas pulkininkas Leonidas Ivašovas pakomentavo incidentus tarp Rusijos ir JAV karių Sirijoje.

  "Vykdydami tokias nedideles provokacijas, įskaitant keliuose, JAV kariškiai palaikys įtampą Sirijoje. Jie nėra suinteresuoti, kad situacija visiškai stabilizuotųsi, ir Rusija šiame sureguliavime atliktų pagrindinius vaidmenis. Konfliktai tarp Rusijos ir Amerikos karių tęsis, tačiau į atvirą konfrontaciją tai neperaugs", — Ivašovo žodžius cituoja RIA Novosti.

  Anksčiau Rusijos kariai išgelbėjo amerikiečių kareivius nuo susidūrimo su sirais Kamišlio apylinkėse. Incidentas įvyko po to, kai tarp JAV karių ir vietos gyventojų kilo konfliktas, dėl kurio amerikiečiai pradėjo šaudyti į civilius. Žuvo 14 metų berniukas, vienas vietos gyventojas buvo sužeistas.

  Gynybos ministerijos duomenimis, Rusijos kariai išvedė amerikiečių koloną į bazavimosi vietą.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)

  Dar šia tema

  Amerikos TV kanalas pateikė pratybas JAV kaip Turkijos armijos puolimą Sirijoje
  JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją
  Rusijos kariuomenė užėmė buvusį amerikiečių aerodromą Sirijoje
  Rusijos karo medikai išgelbėjo Sirijoje sužeistos "RT" žurnalistės gyvybę
  Tegai:
  šarvuočiai, Rusija, JAV, Sirija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos