19:00 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Vaizdo įrašai
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Borisas Marcinkevičius papasakojo, kad šalys, dalyvaujančios OPEC+, ministrų lygiu nori susirinkti ir aptarti situaciją dėl naftos kainų

  Energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius interviu Sputnik Lietuva papasakojo, kaip koronaviruso protrūkis Kinijoje paveikė naftos tiekimą.

  Kinijos valdžios institucijų karantino priemonės lėmė tai, kad žmonės nevyksta į darbą, taigi, kai kurios įmonės sustabdė savo veiklą.

  "Naftos perdirbimo apimtys Kinijoje sumažėjo 900 tūkst. barelių per parą, todėl vyksta kainų pokytis. Kritimą, žinoma, pakeičia kai kurie bandymai atkurti šią kainą. Saudo Arabijos vadovaujama OPEC reikalauja, kad kovo 5 dieną įvyktų OPEC+ susitarimo šalių ministrų susitikimas", — pažymėjo ekspertas.

  Pasak Marcinkevičiaus, ar šis susitikimas įvyks ar ne, kol kas nežinoma. Tačiau jis pabrėžė, kad Rusijos nuomonė skiriasi nuo kitų OPEC valstybių-narių nuomonės.

  "Sunku pasakyti, ar OPEC toliau mažins gamybos apimtį, kad bandytų išlaikyti ar padidinti kainą. Kadangi Rusijos energetikos ministro Aleksandro Novako nuomonė, mūsų naftos ir dujų korporacijų vadovų nuomonė ta, kad koronavirusas — laikinas reiškinys, ir jei OPEC šalių ministrai dėl kiekvienos priežasties susitikinės ir bandys kurti naujus kovos metodus, tai pavirs kažkokiu anekdotu", — pridūrė ekspertas.

  Ekstremali situacija dėl koronaviruso plitimo rizikos Lietuvoje buvo paskelbta trečiadienį. Prevenciniais tikslais Vyriausybė skyrė 150 tūkst. eurų. Premjerui teko nutraukti atostogas, šiandien per spaudos konferenciją jis patvirtino, kad atostogavo Ispanijoje.

  Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra taikomos griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

  Patvirtintų infekcijos atvejų žemyninėje Kinijoje skaičius jau viršija 78,4 tūkst., mirė 2744 žmonės, išgydyta daugiau nei 32,4 tūkst. pacientų. Remiantis naujausiais PSO duomenimis, 37 šalyse už Kinijos ribų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2790, mirė 44 žmonės.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Virusologas: Lietuva turėtų imtis tokių pačių priemonių dėl koronaviruso kaip ir Rusija
  Skvernelis: nėra pagrindo masiškam maisto parduotuvių lentynų tuštinimui
  Vilniaus savivaldybė parodė, kaip saugotis nuo koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas, nafta, OPEC

  Svarbiausios temos