10:35 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343

  Nors Japonijos valdžia ragino nepanikuoti ir neišpirkti visų produktų, šalies gyventojai sureagavo savaip. Žiūrėkite vaizdo įrašą apie tai, kas liko po masinių pirkimų

  Japonijos ministras pirmininkas Šinzo Abė netgi pasirodė per televiziją po to, kai iš parduotuvių dingo tualetinis popierius ir servetėlės. Jis papasakojo, kad visa tai daroma šalies viduje ir tiekėjai turi pakankamą pasiūlą.

  Tačiau japonai išpirko ne tik popierių ir servetėles — tai rodo tuščios lentynos parduotuvėse ir eilės kasose. Šalies gyventojai pirko maistą ateičiai, kartais parduotuvėse susidarydavo spūstys.

  Sekmadienio duomenimis, Japonijoje užregistruoti 947 koronaviruso atvejai, 12 žmonių mirė. Dauguma užsikrėtusių — kruizinio laivo "Diamond Princess" keleiviai ir įgula. Antri pagal skaičių — turistai, sugrįžę iš Kinijos.

  Masiniai renginiai šalyje jau atšaukti; dauguma mokyklų bus uždarytos nuo kovo 2 dienos. Dėl padidėjusio COVID-2019 atvejų skaičiaus Hokaide paskelbta ekstremali situacija.

  Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas — naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.

  Užsikrėtusiųjų skaičius žemyninėje Kinijoje jau viršijo 79,8 tūkst. žmonių, 2870 mirė, per 41,6 tūkst. išgydyta. Už KLR ribų, remiantis naujausiais PSO duomenimis, 58 šalyse užsikrėtusių asmenų skaičius siekė septynis tūkstančius, mirė 104 žmonės.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1857)

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo, kiek žmonių gali užkrėsti asmuo, sergantis koronavirusu
  Ekspertas: Baltijos šalių valdžia neturi aiškaus kovos su koronavirusu plano
  Gydytojas atskleidė, iš kur kyla didžiausia viruso patekimo į Lietuvą grėsmė
  Mokslininkai pasakojo, ką sukurta vakcina apsaugos nuo koronaviruso
  Šimašius pažadėjo, kad dėl koronaviruso niekas Lietuvoje iš bado nemirs
  Tegai:
  koronavirusas, Japonija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos