19:41 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416

  Karantinui užvėrus Lietuvos jūrų muziejaus duris, atsirado galimybė pralinksminti jame gyvenančius pingvinus, gyvūnai susidomėję apžiūrėjo akvariumus bei žaidė ir išdykavo

  Lietuvos jūrų muziejus kaip ir kitos Lietuvos įstaigos uždarytos karantinui, tačiau gyvenimas ten nesustoja.

  "Kai muziejuje nevaikšto lankytojai, gyvūnų prižiūrėtojai išleido pasivaikščioti pingvinus. Jie susidomėję apžiūrėjo akvariumus ir, be abejo, žaidė bei išdykavo", — rašo Facebook muziejaus atstovai.

  Pasak Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjo biologo Arūno Grušo, jiems patinka kibinti prižiūrėtojus, o vieną iš jų — Rūką — itin sudomino ... batų raištis. Arūnas Grušas sako, kad Rūkas, vos pamatęs tą raištelį, kiekvieną syk ima jį taršyti.

  Primenama, kad Lietuvos jūrų muziejuje dabar gyvena 18 pingvinų. Prieš dvejus metus, iš karto po rekonstrukcijos, Jūrų muziejus įsigijo aštuonis Humbolto (Spheniscus humboldti) pingvinus iš Winghamo Wildlife zoologijos parko (Jungtinė Karalystė). Naujojoje bandoje — penki patinėliai ir trys patelės. Dešimt pingvinų yra iš senosios Kopgalio bandos.

  Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, Humbolto pingvinai — reti gyvūnai, juos imti iš gamtos draudžia tarptautinės konvencijos, galima įsigyti tik iš zoologijos sodų, kurie juos veisia.

  Gyvasis pirkinys muziejui kainavo arti 80 tūkst. eurų.

  Panaši akcija vyko Čikagos jūrų muziejuje. Ten darbuotojai irgi išleido pingvinus į ekskursiją po akvariumą.

  Tegai:
  koronavirusas, Lietuvos jūrų muziejus, pingvinai, karantinas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos