08:01 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139

  Vietos parenkamos vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimais. Šiuo metu Lietuvos sostinėje yra du punktai, jei prireiks, bus atidarytas ir trečias

  Vilniuje, V. Gerulaičio gatvėje, netoli "Technopolio" verslo centro, atidarytas antrasis mobilusis koronaviruso tyrimų punktas. Vaizdo įrašą savo Facebook paskyroje paskelbė Vilniaus savivaldybė.

  Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Vaizdo įraše matyti, kaip tokiame punkte organizuojamas darbas.

  "Pacientams jis leis išvengti alinančio rezultatų laukimo ligoninėje, bet skirtas ne kiekvienam panorusiam pasitikrinti, o griežtai — tik gavusiems specialų siuntimą paskambinus karštąja linija 1808", — rašoma pranešime.

  Pirmasis punktas buvo atidarytas Savanorių prospekte, esant reikalui, bus įrengtas ir trečias — automobilių stovėjimo aikštelėje prie Valakampių 1-ojo paplūdimio.

  Vietos parinktos atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimą — šalia neturi būti gyvenamųjų namų, turgaus, parduotuvių, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, autobusų stotelių ir kitų masinių žmonių susibūrimo vietų. Be to, teritorijos dydis turi būti toks, kad netrikdant automobilių eismo, galėtų privažiuoti ir laukti eilėje ne mažiau kaip 30 automobilių.

  "Svarbu žinoti — mėginiai mobiliuose punktuose bus imami pagal griežtai nustatytą tvarką, tik gavus specialistų nukreipimą. Dėl nukreipimo galima kreiptis, jei pasireiškia ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi ligos simptomai — staiga prasidėjus bent vienam iš šių simptomų: karščiavimui, kosuliui ar apsunkintam kvėpavimui ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios grįžus iš bet kurios užsienio šalies ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju", — pranešė Vilniaus savivaldybė.

  Davęs mėginį ligonis turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Vilniuje naktimis dirbančių medikų vaikus priims naktiniai darželiai
  Lietuvos notarai vėl aptarnaus klientus
  Rusijoje pradėta tikrinti vakciną nuo koronaviruso
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, vaizdo įrašas, Vilniaus savivaldybė

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos