01:56 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018

  Siekiant išvengti didesnio koronaviruso plitimo Lietuvoje, šalies dainininkai, aktoriai, žurnalistai ragina gyventojus vadovautis šūkiu: "Mes vieningi, mes gelbėjame save ir kitus — mes liekame namie"

  Lietuvos Vyriausybė savo Facebook paskyroje pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame šalies dainininkai, aktoriai, žurnalistai kreipiasi į gyventojus su raginimu koronaviruso COVID-19 pandemijos metu elgtis sąmoningai, saugoti save ir vienas kitą, neleisti sau kelti jokių kompromisų.

  Dainininkas Marijonas Mikutavičius pažymi, kad laikas gudrauti praėjo, visi žmonės turi susitelkti ir laikytis disciplinos.

  Dainininkė Justė Arlauskaitė — Jazzu kviečia izoliuotis, likti namuose, stebėti save, nes "kiekvienas esame atsakingas už viruso sustabdymą".

  Aktorius Vytautas Rumšas ragina matuoti temperatūrą, stebėti savo kvėpavimą, ar jis nepasunkėjo, ar neatsirado dusulys, jeigu taip atsitiko, skambinti nemokamu numeriu 1808.

  TV laidų vėdėja Gabrielė Martirosianaitė atkreipia dėmesį į tai, kad jei žmonės nespėjo pasirūpinti medikamentais, jeigu pritrūko maisto, higienos produktų — pasirūpinti tuo nuotoliniu būdu.

  Žurnalistai Vytaras ir Laisvė Radzevičiai pareiškė, kad lieka namie arba sodyboje, ir ragina kitus taip elgtis.

  Naujaisiais duomenimis, Lietuvoje užfiksuotų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 290, nuo koronaviruso jau mirė keturi žmonės, vienas pasveiko.
  Trečiadienį karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Be to, Lietuvoje sugriežtintos karantino taisyklės, nuo šiol į lauką žmonės turi išeiti tik nedidesnėse kaip dviejų žmonių grupėse, išskyrus šeimos narius, būtinai reikia dėvėti kaukes bei vienkartines pirštines, bet valdžia žada nebausti už šių taisyklių nesilaikymą. Tačiau už sąmoningą karantino nesilaikymą gresia net baudžiamoji atsakomybė. Visi grįžtantys lietuviai, neturintys tam pritaikytų patalpų ar nesutinkantys su karantino izoliacijos taisyklėmis, bus izoliuojami savivaldybių parengtose patalpose.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 400 tūkst. žmonių. Iš jų mirė daugiau nei 18 tūkst. pacientų. Virusas paveikė daugiau nei 190 šalių. Kovo 11 dieną PSO paskelbė koronaviruso pandemiją.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2340)

  Dar šia tema

  "Metallica" pradėjo kassavaitinį koncertų ciklą YouTube kanale
  Gal Gadot ir kitos žvaigždės atliko dainą "Imagine" saviizoliacijoje
  Ko klausytis karantino metu: 10 dainų, kurios jus padarys laimingesnius
  Šimašius: šeimos su nepilnamečiais vaikais gali karantinuotis namuose
  Griežtas karantinas: kas gresia už taisyklių pažeidimą
  Vyriausybė planuoja neįleisti piliečių, atsisakančių karantinuotis
  MIA "Rossija segodnia": likite namuose dėl artimųjų
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, karantinas, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos