11:33 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139

  Vaizdo įraše galima pamatyti raketos paleidimą iš antžeminio įrenginio, jos skrydį virš jūros ir sąlyginio taikinio sunaikinimą

  YouTube kanale paskelbtas vaizdo įrašas apie naujos "Neptūno" komplekso Ukrainos sparnuotosios raketos R-360 pataikymą į taikinį jūroje.

  Kūrėjų teigimu, balandžio 1 dieną atliktuose bandymuose raketa su inertine kovine galvute sėkmingai pataikė į plūduriuojantį taikinį 75 kilometrų atstumu. Vaizdo įrašo antraštėje rašoma, kad šaudymas vyko Ukrainos ginkluotųjų pajėgų valstybiniame bandymų poligone "Alibey", Odesos regione.

  Vaizdo įraše galima pamatyti raketos paleidimą iš antžeminio įrengimo, taip pat jos skrydį virš jūros ir taikinio, kurį atstojo laive ištemptas tinklas, sunaikinimą.

  Ukrainos valdžia ir anksčiau vykdė raketų paleidimą Odesos regione. Pavyzdžiui, praėjusių metų rugpjūtį ten buvo išbandytas raketų kompleksas "Olcha-M".

  Raketa RK-360MC "Neptun" išsiskiria 150 kilogramų sveriančia kovine dalimi, paleidimo diapazonu iki 280 kilometrų ir apie 900 kilometrų per valandą greičiu. Raketos skrydžio aukštis — nuo trijų iki dešimties metrų virš jūros lygio.

  Tuo tarpu Rusijoje buvo pažymėta, kad "Neptūnas" buvo kuriamas senosios sovietinės raketos X-35 pagrindu.

  Praėjusių metų liepą buvęs Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas pareiškė, kad šios raketos neva gali per kelias minutes sunaikinti Krymo tiltą. Į tai Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis atsakė, kad esant tokiam scenarijui Ukraina nustos egzistuoti kaip valstybė.

  Dar šia tema

  Tikrasis žudikas: pasakyta, kodėl Vakarai bijo Rusijos raketų komplekso "Bastion"
  Trampas papasakojo apie JAV "ypač greitas raketas" skirtas pasipriešinti Rusijai
  JAV išbandyta balistinė raketa, galinti nešti branduolinę galvutę
  JAV pasakojo apie kosmose susprogusią sovietų raketą
  Tegai:
  vaizdo įrašas, Ukraina, sparnuotosios raketos, Krymo tiltas, Krymas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos