04:26 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153

  Gelbėtojai ir toliau gesina gaisrus Korogodsko, Detiatkovsko, Pariševsko ir Denisovecko miškų teritorijose. Gaisrui likviduoti buvo pasitelkta daugiau kaip 400 žmonių ir beveik 100 technikos vienetų

  Paskelbtas vaizdo įrašas apie gaisrą, kilusį Černobylio atominės elektrinės atskirties zonoje. Vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

  Jame galima pamatyti dūmus, kylančius iš ugnies.

  Gaisras kilo balandžio 4 dieną netoli Kotovskio girininkijos. Po trijų dienų gaisro plotas siekė 35 hektarus.

  Пожары в зоне отчуждения Чернобыльской АЭС
  © AP Photo / Andrew Kravchenko
  Gaisrai Černobylio atominės elektrinės atskirties zonoje

  Ukrainos teisėsaugos pareigūnai nustatė asmenį, kuris įtariamas gaisro sukėlimu Kotovskio girininkijoje, pradėta baudžiamoji byla. Policija evakavo piliečius, gyvenančius Poliske.

  Сгоревшие деревья в поселке Полесcкое после лесного пожара в зоне отчуждения вокруг Чернобыльской АЭС, 13 апреля 2020 года
  © REUTERS / STRINGER
  Sudegę medžiai po gaisro Černobylio atominės elektrinės atskirties zonoje, 2020 metų balandžio 13 diena

  Sputnik Lietuva anksčiau rašė, kad gaisras Černobylio atominės elektrinės rajone artėja prie saugyklos su radioaktyviosiomis medžiagomis. Ukrainos valstybinės pašalinių zonų valdymo agentūros viešosios tarybos narys Jaroslavas Jemeljanenka teigė, kad gaisras pasiekė Pripetę.

  Šiuo metu gelbėtojai ir toliau gesina gaisrus Korogodsko, Detiatkovsko, Pariševsko ir Denisovecko miškų teritorijose. Gaisrui likviduoti buvo pasitelkta daugiau kaip 400 žmonių ir beveik 100 technikos vienetų.

  Nelaimė Černobylio atominėje elektrinėje įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, kai sprogo ketvirtasis branduolinis reaktorius. Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų. Ukrainoje užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų 12 regionų.

  Pusantro kilometro į šiaurę nuo Černobylio atominės elektrinės yra "Podlesno" radioaktyviųjų atliekų laidojimo vieta. Radioaktyviosios atliekos dedamos į specialius gelžbetonio skyrius, kurių sienelių storis siekia kelis metrus.

  Dar šia tema

  Tornadai nusiaubė JAV pietus, yra aukų — video
  Padėka gydytojams: Kristaus statula Rio de Žaneire "apsivilko" chalatą — video
  Tegai:
  vaizdo įrašas, gaisras, Černobylis

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos