15:09 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139

  Kadruose galima pamatyti subrendusią viruso dalelę su membranoje esančiais paviršiniais baltymais. Modelis pagrįstas moksliniais duomenimis apie koronavirusų struktūrą ir pagrindinių specialistų komentarais

  Rusijos kompanija "Visual Science" sukūrė išsamų ir moksliškai patikimą SARS-CoV-2 viruso trimatį modelį atomų lygiu. Vaizdo įrašas paskelbtas Facebook.

  Kadruose galima pamatyti subrendusią viruso dalelę su membranoje esančiais paviršiniais baltymais.

  Ryškiomis spalvomis pažymėti baltymai, užkoduoti viruso genomo. Pilki atspalviai atitinka struktūras, kurias virusas paėmė iš priimančiosios ląstelės.

  Kaip pažymėjo kūrėjai, modelis pagrįstas moksliniais duomenimis apie koronavirusų struktūrą, taip pat pirmaujančių virusologų, kurie specializuojasi šioje virusų grupėje, komentarais.

  Daugelis užsienio mokslininkų pagyrė 3D modelio autorius už puikų darbą.

  "Vaizdas su perpjova rodo dalelės viduje esantį nukleokapsidą. Šie nuostabūs vaizdai leidžia geriau suprasti viruso organizavimą, o nespecialistams padaryti virusą, kuris užkrečia milijonus žmonių, praktiškai apčiuopiamą", — pažymėjo Kolumbijos universiteto Mikrobiologijos ir imunologijos fakulteto profesorius Vinsentas Rakaniela (Vincent Racaniello).

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,2 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 294 tūkst. žmonių.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1813)
  Tegai:
  3D, vaizdo įrašas, koronavirusas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos