22:31 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  © Ruptly

  Naujausiais duomenimis, šalyje buvo nustatyti 55 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau nei devyni tūkstančiai žmonių mirė

  Briuselio ligoninės medikai surengė "gėdos koridorių" šalies premjerei Sophie Wilmès dėl padėties šalyje su COVID-19. Incidento vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

  Wilmès atvyko į Saint-Pierre ligoninę Briuselyje, kad aptartų su medicinos personalu klausimus, susijusius su kova su koronaviruso infekcijos plitimu. Kaip matyti vaizdo įraše, gydytojai išsirikiavo abipus kelio, kuriuo važiavo premjerės kortežas. Artėjant automobiliams, medikai paeiliui ėmė atgręžti nugarą, tuo išreikšdami nepatenkinimą valdžios institucijų sprendimais ir jų požiūriu į sveikatos apsaugos sistemą.

  Kaip praneša televizijos kanalas "RTBF", akcijoje dalyvavo apie 120 įstaigos darbuotojų. Gydytojų profesinė sąjunga papasakojo, kad darbuotojai nepatenkinti įsakymu, pagal kurį viršvalandiniai darbai tapo privalomi. Be to, gydytojai skundžiasi nepakankama finansine parama pandemijos metu.

  "Politikai nuolatos nusigręžia nuo mūsų, kai prašome pagalbos", — žurnalistams pasakė viena iš medicinos seserų ir pridūrė, kad ligoninėse jaučiamas didelis darbuotojų trūkumas.

  Kaip vėliau pareiškė Wilmès, norint išspręsti sveikatos apsaugos srityje kylančias problemas, reikia dialogo su medicinos personalu. Interviu televizijos kanalui "RTL" ji pabrėžė, kad jos pokalbio su Briuselio ligoninės personalu tikslas buvo palengvinti gydytojų ir medicinos seserų darbą.

  "Niekas negali tvirtinti, kad niekas nematė, nesuprato ar nejuto sunkios medicinos personalo situacijos, kuri susiformavo dar prieš krizę, o paskui tik paaštrėjo", — pasakė ji.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,5 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 310 tūkstančiai žmonių mirė.

  Belgijoje iš viso nustatyta 55 280 koronaviruso atvejų, mirė 9052 pacientai. Gegužės 4 dieną šalyje pradėtas laipsniškas apribojimų panaikinimas. Ekspertai pabrėžia, kad pastarosiomis dienomis naujų susirgusių COVID-19 skaičius mažėja, nepaisant susilpnėjusių karantino priemonių.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuvoje patvirtinti šeši nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai
  Vokietijoje nebus privalomai skiepijama nuo koronaviruso
  Mokslininkai įvertino koronaviruso perdavimo pavojų pokalbio metu
  Lietuva ruošiasi antrajai koronaviruso bangai
  Tegai:
  koronavirusas, Belgija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos