18:07 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494

  Nusikaltėliai iš aukų atėmė asmens tapatybės korteles, banko korteles ir darbo sutartis, įbaugino ir smurtavo

  Ispanijos policija ir kriminalinės policijos biuras atliko operaciją, kurios metu aštuoni Baltijos šalies piliečiai buvo išlaisvinti iš vergijos Ispanijoje, pranešė Lietuvos policija.

  Šią savaitę įvykdyta policijos operacija Valensijos regione. Nukentėjusiųjų amžius — nuo 29 iki 44 metų. Taip pat buvo sulaikyti du Lietuvos piliečiai — vyras ir moteris, įtariami prekyba žmonėmis.

  Atliktos trys kratos, kurių metu rastos nukentėjusiesiems priklausančios asmens tapatybės kortelės, prašymai dėl užsieniečio tapatybės numerio suteikimo, užrašai dėl darbo, darbo užmokesčio duomenys, banko kortelės, daugiau nei 10 400 eurų grynaisiais, pagrobtų/atimtų iš nukentėjusiųjų.

  Institucijos atliko tris kratas. Jų metu buvo rastos nukentėjusiesiems priklausančios asmens tapatybės kortelės, prašymai gauti užsieniečio kortelę, darbo įrašai, duomenys apie atlyginimą, banko kortelės ir daugiau nei dešimt tūkstančių eurų, kuriuos, pasak policijos, užpuolikas pavogė iš vergijoje laikomų žmonių.

  Pranešama, kad įtariamieji šiais nusikaltimais rasdavo pažeidžiamiausias aukas — jais tapo žmonės, turintys menkas kalbų žinias, ribotas finansines galimybes ir socialines izoliacijas.

  Pasak policijos, prekeiviai ruošdavo dokumentus, tvarkė bankinius reikalus bei tarpininkaudavo vaisių rinkimo įmonėms, įdarbinant būsimas aukas.

  Siekiant, kad nukentėjusieji nepraneštų teisėsaugai apie vykdomą nusikalstamą veiklą, prekeiviai  laikė juos "įkalintus", atėmę asmens dokumentus, banko korteles, darbo sutartis.

  Vyksta ikiteisminis tyrimas.

  Kaip perspėjo policijoje, prekyba žmonėmis dažnai užfiksuojama su sezoniniu darbu susijusiose srityse — pavyzdžiui, nuimant žemės ūkio derlių ūkiuose. Prekiautojai žmonėmis savo aukas verbuoja apgaule. Prekiautojų tikslas — neteisėtai išnaudoti žmones ir neteisėtai pelnytis iš jų darbo.

  Dar šia tema

  Kaune policijos pareigūnu apsimetęs sukčius iš senjorės išviliojo 5 tūkst. eurų
  Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
  Kauno rajone neblaivus vairuotojas mirtinai partrenkė motociklininką
  Tegai:
  vergija, policija, lietuviai, Ispanija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos