13:03 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153

  Kaip pranešama, riaušės prasidėjo po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties. Žmogus mirė nuo sulaikymo metu patirtų traumų

  Mineapolyje (JAV Minesotos valstijoje) protestuotojai per riaušes sudegino policijos nuovadą. Apie tai pranešė "Fox News", vaizdo įrašas buvo paskelbtas "CGTN" YouTube kanale.

  Nufilmuotas degantis pastatas. Vaizdo įrašas filmuotas iš aukštai.

  Протестующие возле полицейского участка в Миннеаполисе, 29 мая 2020 года
  © REUTERS / Carlos Barria
  Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George"o Floyd"o sulaikymas.
  Riaušės prasidėjo po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties. Masinius protestus sukėlė vyro sulaikymo vaizdo įrašas.

  Buvo nufilmuota, kaip jis buvo paguldytas ant žemės, o baltaodis policininkas jam keliu prispaudė kaklą. Sulaikytasis pasakė, kad negali kvėpuoti, po to prarado sąmonę. Floyd'as buvo paguldytas į ligoninę, jis mirė reanimacijoje.

  Policijos nuovada, kuri buvo padegta penktadienio vakarą, yra toli nuo įvykio vietos.

  Протестующие возле полицейского участка в Миннеаполисе, 29 мая 2020 года
  © REUTERS / NICHOLAS PFOSI
  Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd"as jau buvo surakintas su antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų keliu prispaudė jam kaklą.

  Vietinės žiniasklaidos duomenimis, protestuotojai pirmiausia apsupo pastatą, o po to, kai pareigūnai bandė išsklaidyti minią svaiginančiomis granatomis ir ašarinėmis dujomis, įsiveržė į pastatą ir jį padegė.

  Visoje Minesotos teritorijoje buvo įvestas avarinis režimas. Riaušės apėmė kelis JAV miestus.

  Anksčiau miesto policijos vadovybė paskelbė apie keturių pareigūnų, kurie dalyvavo sulaikant Floyd'ą, atleidimą.

  Протестующие возле полицейского участка в Миннеаполисе, 29 мая 2020 года
  © REUTERS / CARLOS BARRIA
  Floyd"as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd"as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas išsiuntė daugiau nei 500 Nacionalinės gvardijos kovotojų į Sent Polą, Mineapolį ir aplinkines teritorijas.

  "Mūsų misija — apsaugoti gyvybes, saugoti nuosavybę ir garantuoti teisę į taikias demonstracijas", — savo Twitter paskyroje sakė vietos gvardijos padalinys.

  Savo ruožtu pats Amerikos vadovas taip pat pakomentavo įvykį.

  "Šie banditai niekina George'o Floyd'o atmintį. Aš to neleisiu. Kalbėjausi su gubernatoriumi Timu Valzu ir pasakiau jam, kad kariai visada šalia. Bet kokius sunkumus priimsime sau, bet kai prasideda marodieriavimas — pasigirstai šūviai. Ačiū!" — rašė Trampas.
  Протестующие возле полицейского участка в Миннеаполисе, 29 мая 2020 года
  © REUTERS / CARLOS BARRIA
  Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

  JAV prezidento pranešimas pažymėtas žyme, kad jis pažeidžia Twitter taisykles dėl smurto išaukštinimo. Tačiau darbuotojai nusprendė neuždrausti prieigos prie jo, nes tai gali būti "visuomenės intereso objektas".

  2014 ir vėlesniais metais per JAV įvyko protestų bangą dėl afrikiečių amerikiečių mirties nuo policijos pareigūnų rankų. Teisėsaugos pareigūnai sulaukė kritikos dėl per didelio smurto ir rasizmo.

  Dar šia tema

  Trampas nurodė paspartinti afroamerikiečio mirties sulaikymo metu tyrimą
  Mineapolio valdžia dėl riaušių prašo Nacionalinės gvardijos paramos
  Tegai:
  vaizdo įrašas, policija, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos