07:20 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153

  Manoma, kad Jungtinių Amerikos Valstijų astronautai kosminėje stotyje praleis nuo trijų iki keturių mėnesių

  Kosminė raketa "Falcon 9" su dviem NASA astronautais, esančiais kosminiame laive "Crew Dragon", paleista į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Tiesioginė transliacija vyko "SpaceX" svetainėje.

  Pirmasis "SpaceX" sukurtas pilotuojamas skrydis erdvėlaiviu "Crew Dragon" prasidėjo šeštadienį, 22:22 Lietuvos laiku.

  Paleidimas turėjo įvykti gegužės 27 dieną, tačiau dėl oro sąlygų jis buvo atšauktas likus 20 minučių iki starto.

  NASA astronautai Robertas Luisas Benkenas (Robert Louis Behnken) ir Daglas Harlis (Douglas Hurley) turėtų atvykti į TKS sekmadienį ir ten praleisti nuo trijų iki keturių mėnesių.

  Pažymima, kad tai yra pirmasis Jungtinių Valstijų pilotuojamas skrydis nuo 2011 metų ir pirmasis privačios bendrovės rengiamas skrydis į kosmosą su žmonėmis erdvėlaivyje.

  Rusijos valstybinės korporacijos "Roscosmos" vykdomasis direktorius Sergejus Krikaliovas paskelbė Twitter vaizdo žinutę, kurioje pasveikino savo kolegas iš Amerikos ir pažymėjo, kad jei misija bus sėkminga, ji gali suteikti papildomų galimybių, kurios būtų naudingos tarptautinei programai.

  Federacijos Tarybos Informacijos politikos komisijos pirmininkas Aleksejus Puškovas savo "Telegram" kanale pažymėjo, kad nebūtina perdėti "Crew Dragon" paleidimo svarbos. Anot jo, galima pasveikinti "SpaceX" vadovą Eloną Maską, tačiau TKS nėra Marsas, nuo kurio įmonė vis dar yra "be galo toli".

  Baigusios "Space Shuttle" programą, 2011 metais Jungtinės Amerikos Valstijos nutraukė savarankiškus pilotuojamus skrydžius. Naujų pilotuojamų erdvėlaivių statyba pagal sutartį su NASA ėmė domėtis "SpaceX" ir "Boeing", kurios atitinkamai sukūrė "Crew Dragon" ir "Starliner".

  "Crew Dragon" atliko sėkmingą bandomąjį nepilotuojamą skrydį į TKS 2019 metų kovo mėnesį. Pirmasis "Starliner" nepilotuojamas bandymas nepavyko, erdvėlaivis grįžo į Žemę neprisijungęs prie TKS.

  Dar šia tema

  "Orlen Lietuva" neatlygintinai skyrė SAM 1 mln. asmens apsaugos priemonių — video
  Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
  Tegai:
  Space X, Tarptautinė kosmine stotis (TKS), kosmosas, Elonas Maskas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos