06:00 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153

  Jau kelias dienas šimtai žmonių išeina į Mineapolio, Niujorko, Vašingtono ir kitų didžiųjų JAV miestų gatves protestuodami prieš policijos savivalę

  Nesiliauja didelio masto protestai dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties. Vyras mirė gegužės pabaigoje sulaikytas policijos Mineapolyje, Minesotos valstijoje. Incidentas išprovokavo protestus visoje šalyje.

  Jau kelias dienas šimtai žmonių išeina į Mineapolio, Niujorko, Vašingtono ir kitų didžiųjų JAV miestų gatves protestuodami prieš policijos savivalę. Daugelyje vietų taikios demonstracijos greitai peraugo į riaušes ir susirėmimus su policija.

  Dalyviai sukelia pogromus, plėšia parduotuves, daužo langus ir padega šiukšliadėžes. Protesto metu nukentėjo net RIA Novosti korespondentas Michailas Turgijevas, dėl ko Rusijos ambasada išsiuntė notą Valstybės departamentui.

  Tuo tarpu į pagalbą policijai keliose valstijose išsiųsta JAV nacionalinė gvardija, tačiau nei ji, nei guminės kulkos ir ašarinės dujos negali nuslopinti protestų. Atsižvelgdama į tai, buvusi Barako Obamos patarėja Siuzan Rais pareiškė įtarimus Rusijai. Kuo šį kartą kalta Maskva ir kaip Donaldo Trampo bunkeris susijęs su šia istorija, pasakojame vaizdo įraše.

   

  Dar šia tema

  Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
  ESBO paragino JAV valdžios institucijas užtikrinti žurnalistų saugumą
  JAV demokratai Trampo veiksmus protesto metu pavadino bailiais
  Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip JAV policija atsiklaupė priešais protestuotojus
  Tegai:
  protestai, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos