06:21 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153

  Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip automobilis įjungė garso signalą ir švyturėlius, tačiau demonstrantai blokavo eismą sankryžoje ir bandė sustabdyti policijos automobilį. Vis dėlto jis įvažiavo į minią ir nutempė vieną iš protestuotojų ant kapoto

  JAV, San Diego mieste, Kalifornijoje, policijos automobilis įvažiavo į protestuotojų minią vienoje iš sankryžų. Gretimo namo gyventojai filmavo viską, kas vyksta.

  Demonstrantai bandė sustabdyti automobilį, tačiau policininkai nusprendė judėti toliau. Dėl to vienas iš protestuotojų atsidūrė ant automobilio kapoto. Jis nesusižeidė.

  Filmuotoje medžiagoje taip pat matyti, kad protestuotojų minia beveik visiškai užblokavo eismą važiuojamojoje kelio dalyje, dėl ko susidarė nedidelis kamštis.

  Protestai prasidėjo dėl Džordžo Floido mirties. Internete pasklido vyro sulaikymo vaizdo įrašas. Jam buvo uždėti antrankiai ir vėliau jis parblokštas ant žemės. Vienas policininkas Floidui keliu užspaudė kaklą. Sulaikytasis kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, o paskui prarado sąmonę. Vėliau jis mirė intensyvios terapijos skyriuje.

  Protestai vyksta daugiau nei 200 JAV miestų. Prasidėjus riaušėms, buvo atleisti keturi policijos pareigūnai, vienas apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu. Daugiau nei 20 valstijų veikia nacionalinė gvardija. Fiksuojama daugybė plėšimų, vandalizmo, komendanto valandos pažeidimų ir kelių blokavimo atvejų.

  Dar šia tema

  Vėl rusai. Kam naudinga kaltinti Maskvą dėl riaušių Amerikoje
  ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
  JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
  Lietuvos policija surinko aktyvistų prie JAV ambasados padėtas gėles
  Tegai:
  protestai, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos