19:37 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153

  Niujorko miesto policija areštavo 60 demonstrantų, kurie dalyvauja protestuose prieš JAV policijos savivalę

  Anot policijos departamento vadovo, protestuotojai nesilaikė komendanto valandos, nors miesto valdžia leido jiems valanda ilgiau — iki 21 valandos — būti gatvėje. Jis taip pat pažymėjo, kad teisėsaugos pareigūnai elgiasi taktiškai, tačiau kartu imsis visų priemonių, kad demonstrantai nepažeistų įstatymų, o miesto tvarka liktų kontroliuojama.

  Jungtines Valstijas apėmė protestų banga, neramumai prasidėjo po gegužės 25 dieną Mineapolyje įvykusio incidento, kai mirė 46 metų afroamerikietis Džordžas Floidas. Jį sulaikymo metu policininkas pargriovė ant žemės, surakino antrankiais ir keliu prispaudė kaklą. Beginklis vyras kelis kartus sakė pareigūnui, kad negali kvėpuoti, tačiau policininkas nekreipė dėmesio ir Floidas vėliau mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

  Visoje šalyje demonstracijos pamažu peraugo į riaušes, lydimas masinių plėšimų ir susirėmimų su policija. Daugelis Amerikos miestų merų ir valstijų gubernatorių buvo priversti įvesti savo regionuose komendanto valandas ir netgi įtraukti Nacionalinės gvardijos pajėgas, kad šios padėtų numalšinti neramumus.

  Dar šia tema

  Per protestus JAV nustatyta beveik 280 išpuolių prieš žurnalistus
  Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą
  JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų
  Tegai:
  protestai, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos