23:00 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753

  Penktadienį, siekiant atkreipti dėmesį į rasizmo problemas bei palaikyti "Black Lives Matter" judėjimą po Džordžo Floido mirties, Vilniuje vyko eitynės. Akcijoje dalyvavo apie tūkstantis žmonių. Apie tai — Sputnik Lietuva vaizdo medžiagoje

  JAV nesibaigia protestų dėl juodaodžių teisių banga po afroamerikiečio Džordžo Floido (George Floyd) mirties Mineapolyje.

  Viešumoje pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip sulaikymo metu vyrui uždedami antrankiai, o vienas iš policijos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą. Beginklis vyras kelis kartus sakė pareigūnui, kad negali kvėpuoti, tačiau policininkas nekreipė dėmesio ir Floidas vėliau mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

  Prasidėjus demonstracijai, keturi policininkai buvo atleisti, vienas iš jų apkaltintas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Daugelyje miestų dėl protestų įvesta ekstremali padėtis, nustatytos komendanto valandos.

  Kartu su protestais JAV, solidarumo akcijos ir mitingai prieš rasizmą vyko daugelyje Europos miestų. Penktadienį toks renginys vyko ir Lietuvos sostinėje.

  Dar šia tema

  Rasizmas ar tradicija: dėl juodaodžio personažo karnavale kilo skandalas
  Amerikai siūloma rinktis tarp rasizmo ir anarchijos
  Dabar ir Lietuva: Vilniuje vyko eitynės prieš rasizmą
  Tegai:
  rasizmas, eitynės

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos