07:46 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439

  FNTT pareigūnai atliko kratas vienoje Tauragės transporto įmonėje, kuri įtariama nesumokėjusi apie pusę milijono eurų mokesčių valstybei, o dar beveik milijonas galėjo būti išmokėtas darbuotojams "vokeliuose"

  Tauragėje įsikūrusi įmonė užsiima transporto priemonių pervežimu Vakarų Europoje, daugiausiai Prancūzijoje. Įmonė taip pat gabena naudotus automobilius į Lietuvą, kuriuos parduoda automobilių pardavimo aikštelėje, Tauragėje. 

  Tyrimo duomenimis, parduodama automobilius, įmonė sąskaitose faktūrose galimai nurodydavo mažesnę pardavimo kainą, nei transporto priemonė kainuodavo iš tiesų. Skaičiuojama, kad tokiu būdu galėjo būti parduota ne mažiau kaip 100 automobilių.  

  Įtariama, kad transporto bendrovė, siekdama išvengti mokesčių valstybei, beveik trejus metus finansines operacijas fiksavo juodojoje buhalterijoje ir teikė neteisingus duomenis apie gautas pajamas. Be to, darbuotojams, kurių yra per 150, darbo užmokestis, įtariama, buvo mokamas vokeliuose. Tyrimo duomenimis, tokiu būdu darbuotojams išmokėta suma galimai siekia daugiau nei 800 tūkst. eurų, o valstybei padaryta apie pusės milijono eurų žala. 

  Pareigūnai atliko 10 kratų bendrovės patalpose ir kitose su tyrimu susijusiose vietose. Rasta ir paimta apie 27 tūkst. eurų grynųjų pinigų, įmonės buhalterija, kompiuteriai, mobilieji telefonai ir kitos laikmenos su svarbia tyrimui informacija.

  Įtarimai pareikšti dviem asmenims, jiems skirtos kardomosios priemonės. Laikinai apribota nuosavybės teisė turtui, kurio vertė — daugiau nei 600 tūkst. eurų. 

  Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą — iki ketverių metų nelaisvės.

  Dar šia tema

  Grūdų prekeiviai įtariami nuslėpę daugiau nei 200 tūkst. eurų mokesčių
  Lietuva grąžino nacionalinės vizos mokestį Baltarusijos piliečiams
  Verslininkų grupė nuslėpė beveik 400 tūkst. eurų mokesčių
  Tegai:
  Tauragė, atlyginimas vokeliuose, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos