01:10 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713

  Vakcina buvo sėkmingai išbandyta savanoriais. Bandymų dalyviai pranešė, kad jaučiasi gerai ir nepastebėjo jokio šalutinio poveikio po vakcinacijos

  Vladimiras Putinas paskelbė pirmąją pasaulyje vakcinos nuo koronaviruso registraciją. Preparatą sukūrė Rusijos gynybos ministerijos ir Gamalėjos instituto specialistai ir jis buvo pavadintas "Sputnik V".

  Vakcina buvo sėkmingai išbandyta savanoriais. Bandymų dalyviai pranešė, kad jaučiasi gerai ir nepastebėjo jokio šalutinio poveikio po vakcinacijos. Gydytojų teigimu, visi savanoriai turi imunitetą COVID-19, o pats vaistas įrodė savo saugumą. Be to, daugelis pasaulio šalių susidomėjo naujuoju Rusijos preparatu, dabar vyksta derybos dėl galimybės išbandyti ir išleisti vaistą į gamybą kitose šalyse.

  Be bendro Rusijos gynybos ministerijos ir Gamalėjos centro kūrimo, vakcinos kūrimu užsiima dar dvi Rusijos kompanijos — Novosibirsko valstybinis tyrimų centras "Vektor", jau pradėjęs išbandyti tris savo prototipus, ir Sankt Peterburgo Vakcinų ir serumų tyrimų institutas. Tikimasi, kad pirmosios preparatų partijos, skirtos masiniam rusų skiepijimui, pasirodys iki rugpjūčio vidurio.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (101)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kam dabar rekomenduojama Rusijos vakcina nuo COVID-19
  "Rusijos vakcina nuo koronaviruso: paprasta, kaip ir viskas, kas genialu
  Prancūzijos laikraštis viršelyje pavaizdavo Putiną, apsirengusį Bondo kostiumą
  Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, vakcina, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos