03:41 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  © Ruptly .

  Baltarusijos vadovas pabendravo su teisėsaugos pareigūnais, saugojusiais Nepriklausomybės rūmus, padėkojo jiems už tarnybą

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sraigtasparniu atskrido į Nepriklausomybės rūmus, esančius Pobeditelej prospekte, Minske.

  Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip Baltarusijos vadovas išlipa iš sraigtasparnio. Jis dėvi neperšaunamą liemenę, rankose laiko automatą.

  Skrydžio metu Lukašenka apžiūrėjo sostinę iš aukščio ir stebėjo protestus Nepriklausomybės prospekte. Nusileidęs rezidencijos teritorijoje, Lukašenka pabendravo su teisėsaugos pareigūnais ir padėkojo jiems už tarnybą, pavadindamas juos "gražuoliais".

  Savo ruožtu teisėsaugos pareigūnai pradėjo ploti prezidentui. Taip pat vaizdo įraše galima išgirsti saugumo pajėgų šūksnius: "Mes su jumis iki galo".

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Lukašenka — VRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Pirmosiomis dienomis akcijas nuslopino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, nesutinkančius su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Po to teisėsaugos institucijos nutraukė jėgos naudojimą.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Dar šia tema

  Lukašenka padėkojo Putinui už žodžius "Ko tu tyli?"
  Lietuva prieš Lukašenką — ekonominis šūvis į koją?
  Ekspertas: Lietuva nori, kad Lukašenką pakeistų vakarietiškesnis politikas
  Vilnius įteikė Minskui notą dėl Lietuvos oro erdvės pažeidimo
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos