20:02 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439

  Visas Bardinų užkardos saugomas ruožas, kuris tęsiasi 29 kilometrus, eina Nemuno upės vaga ir pakrante

  Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pasakojama apie sieną su Kaliningrado sritimi saugančios Bardinų užkardos istoriją ir dabartinę veiklą. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas VSAT Facebook paskyroje.

  Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip atrodo užkardos teritorija.

  Bardinų pasienio užkardos vadas Raimondas Sauspreikšis pasakojo, kad užkarda kaip vienetas pradėjo savo gyvavimą nuo 1990 lapkričio 3 dienos, kai buvo sukurta Pagėgių pasienio policijos rinktinė, ir jai buvo priskirta Pagėgių pasienio policijos užkarda. 2001 metais Vyriausybės nutarimu buvo nutarta reorganizuoti Pasienio policijos departamentą į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, nuo tų metų gegužės susiformavo Pagėgių rinktinė ir jos sudėtyje Pegėgių pasienio užkarda.

  Pasak Sauspreikšio, tuometinė pasienio užkarda kontroliavo ir prižiūrėjo apie 50 km valstybės sienos ruožą su Rusijos Federacija. Taip pat jos sudėtyje buvo daug pasienio kontrolės punktų, tarp jų Panemunės tarptautinis pasienio kontrolės punktas ir Pagėgių geležinkelis tarptautinis pasienio kontrolės punktas.

  Pagrindinis užkardos išskirtinumas — tai Nemuno upė. Visas saugomas ruožas — 29 km — eina Nemuno upės vaga ir pakrante.

  Užkardoje dirba beveik 120 pareigūnų. Pareigūnai atvyksta iš įvairių Lietuvos regionų tarnybos vykdyti.

  Užkardoje naudojama labai daug įvairių techninių priemonių, kurios padeda užtikrinti šalies valstybės sienos apsaugą — visureigiai, kateriai, sniego rogės, įvairi optinė technika.

  Pažymima, kad pagrindinė techninė priemonė, kuri kardinaliai pakeitė kriminogeninę situaciją — tai 2006 metais įteikta universali sienos stebėjimo sistema.

  Pasak užkardos vado, nesant sistemai, iki jos įdiegimo kriminogeninė situacija buvo itin sudėtinga. 2005 metais kontrabandos mastai buvo labai dideli ir per metus buvo sulaikyta daugiau nei 1,2 mln. pakelių kontrabandinių cigarečių.

  Pradėjus funkcionuoti sistemai, 2008 metais buvo sulaikyta tik 78 tūkst. pakelių cigarečių. Ir tas skaičius kiekvienais metais gerėjo, srautai mažėjo, pavyzdžiui, 2018–2019 metais jau buvo sulaikyta vos iki 4 tūkst. pakelių cigarečių.

  Tegai:
  Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Rusija, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos