22:33 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439

  Vilniaus savivaldybė pasidalijo vaizdo įrašu, kaip iš Lukiškių aikštės, kur vasarą buvo padarytas dirbtinis paplūdimys "Open Beach", išvežamas smėlis

  Pasibaigus vasaros sezonui Vilniaus miesto savivaldybė rugsėjo 1-ąją pradėjo Lukiškių aikštėje esančio dirbtinio paplūdimio "Open Beach" ardymo darbus. Pažymima, kad šio paplūdimio smėlis bus pervežtas į kitus Vilniaus paplūdimius.

  Paplūdimys Lukiškių aikštėje buvo sukurtas birželio pabaigoje kaip atsakas į karantino apribotas atostogas užsienyje — tokiu būdu Vilnius vienai vasarai tapo kurortiniu miestu su paplūdimiu pačiame miesto centre.

  Vasaros savaitgaliais Vilnius taip pat virsdavo vis kitomis užsienio valstybėmis, viliodamas jų kultūra, maistu ir renginiais.

  "Open Beach" užėmė 1660 kvadratinių metrų plotą, jam įrengti buvo panaudota 300 kubinių metrų smėlio. 

  Paplūdimio skandalas

  Anksčiau partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" apkaltino Vilniaus merą Remigijų Šimašių Lukiškių aikštės "išniekinimu", kuriant ten miesto paplūdimį. "Valstiečiai" įregistravo projektą, kuriame teigiama, kad Lukiškių aikštė turi atspindėti žuvusių kovotojų ir kovos už Lietuvos nepriklausomybę atminimą.

  Atsakydamas į tai, meras pagrindinės Lietuvos partijos narius pavadino "ideologiniais impotentais", nes jie vengia spręsti realias respublikos problemas. 

  Liepos mėnesį Gitanas Nausėda pasirašė įstatymą dėl Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso. Dokumentu įtvirtinama, kad Lukiškių aikštė yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu. Memorialiniai akcentai turi atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę ir žuvusių kovotojų atminimą. Aikštės naudojimas ir jos tvarkymas negali užgožti jos memorialinės funkcijos.

  Dar šia tema

  Skvernelis: Lukiškių aikštės tvarkymą turėtų perimti valstybė
  Šimašius papasakojo apie "biurokratinės pelkės" kovą su Lukiškių paplūdimiu
  "Sostinės dienos" Vilniuje: kuo nustebins festivalis šiemet
  Tegai:
  paplūdimys, Lietuva, Vilnius, Lukiškių aikštė

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos