06:21 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625

  Ryklį nufilmavęs škotas pažymėjo, kad jam buvo labai malonu pamatyti milžinišką ryklį, nes praėjusio amžiaus viduryje Norvegijos žvejai šias žuvis beveik visiškai sunaikino prie Šetlando salų krantų

  Žuvų mylėtojas prie Škotijos krantų susidūrė su milžinišku rykliu. Į vaizdo įrašą su žuvimi atkreipė dėmesį tinklalapis "LADbible".

  Rugpjūčio pabaigoje 48 metų Rajanas Litas su kamera plaukiojo valtimi prie Šetlando krantų, tačiau nesutiko nė vienos žuvies. Kai škotas jau ketino grįžti namo, susidūrė su dviem milžiniškais rykliais, kurių kiekvienas buvo pusšešto metro ilgio. Žuvys valgė planktoną.

  Erelis
  © Sputnik / Виталий Аньков

  Litas numetė inkarą, viena iš žuvų susidomėjo valtimi ir priplaukė prie jos. Škotas padarė keletą nuotraukų, įlipo į vandenį ir pradėjo filmuoti.

  "Buvo puiku būti vandenyje šalia tokio didžiulio ir galingo gyvūno. Planktonas, kurį valgė ryklys, pablogino matomumą, todėl aš galėjau jį įžiūrėti tik už kelių metrų", — pasakojo Litas.

  Škotas pažymėjo, kad jam buvo labai malonu pamatyti milžinišką ryklį, nes praėjusio amžiaus viduryje Norvegijos žvejai šias žuvis beveik visiškai sunaikino prie Šetlando salų krantų.

  "Laimei, dabar tai yra saugoma rūšis, todėl jos skaičius auga", — pabrėžė Litas.

  Milžinryklis arba gigantiškasis ryklys (Cetorhinus maximus) — tai antra pagal dydį ryklių rūšis, dydžiu nusileidžianti tik bangininiams rykliams. Yra žinomi iki devynių metrų ilgio šios rūšies atstovai. Jie minta planktonu ir nekelia pavojaus žmonėms.

  Temos:
  Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais (159)

  Dar šia tema

  Australijoje ryklys užpuolė du britų turistus
  Australijoje nufilmuotas šunų ir ryklių "žaidimas"
  Egėjo jūroje, prie Turkijos krantų, pastebėtas didžiulis ryklys — video
  Tegai:
  Škotija, vaizdo įrašas, ryklys

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos