10:13 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763

  Šių metų pavasarį į Lietuvos jūrų muziejų pateko net dvidešimt du išsekę jaunikliai, dvylika jau jų grižo į Baltijos jūrą

  Dvylika ruoniukų rastinukų iš Lietuvos jūrų muziejaus grižo į Baltijos jūrą. Kaip tai įvyko, muziejus parodė vaizdo įraše, paviešintame Facebook.

  Šių metų pavasarį muziejaus specialistų pagalbos reikėjo rekordiniam ruoniukų skaičiui — į muziejų pateko net dvidešimt du išsekę jaunikliai. Deja, vienas iš jų neišgyveno. 

  Į jūrą pirmiausia paleidžiami tuos ruoniukus, kurie sveria ne mažiau 40 kilogramų. Muziejaus baseinus gyvūnai paliks jau turėdami vardus: Koisis, Zliosė, Juoris, Klecks, Ruculis, Puodė, Tešlius, Žebelė, Ciongs, Drapana, Dziegorėlis, Gaida, Videlčius, Kresniukas, Kurdupelis, Balgalvė, Kvietka, Gleizius, Ciuocė, Meškis, Kloika.

  Visi ruoniukai turėjo labai daug bėdų. Be jau įprastų — išsekimo, viduriavimo — prisidėjo ir Pox virusas (panašus į vėjaraupius), ir tai, kad dėl vietos stokos jie gyveno susigrūdę, todėl lengvai užsikrėsdavo vienas nuo kito. Be to, jų ir charakteriai skirtingi — ne kiekvienas kovoja dėl maisto, todėl būdavo apstumdomas piktesnių ir tokiam nepavyko priaugti reikiamo laisvei svorio. 

  Kol yra statomos Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras (jį ketinama baigti po metų), ruoniukai yra gydomi viename iš kabinetų, kuriame įrengtos dvi vonios, administracijos pastate, paskui iškeliauja į karantino patalpas ir į baseiną muziejuje. Visi ruoniukai buvo gydyti antibiotikais.

  Likusieji devyni ruoniukai bus paleisti į Baltiją tada, kai jiems pavyks priaugti reikiamą svorį.

  Baltijos pilkieji ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) — reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 tūkst. metų.

  Dar šia tema

  Kaliningrado zoologijos sodo darbuotojai išleido į Baltijos jūrą ruonį
  Mokslininkai įvardijo laukinius gyvūnus, kuriems yra rizika užsikrėsti COVID-19
  Tegai:
  ruonis, Baltijos jūra, Lietuvos jūrų muziejus

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos