03:13 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401

  Kelių priežiūros departamentas prašo žmonių rimtai atsižvelgti į įspėjimus apie laukinius gyvūnus ir sulėtinti greitį

  Estijoje vaizdo įraše buvo parodyta Kosė-Vybu magistralės atkarpa, kurioje dažnai galima sutikti laukinių gyvūnų. Vairuotojus įspėja automatinės gyvūnų atpažinimo sistemos, praneša portalas ERR.ee.

  Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip laukiniai gyvūnai priartėja prie kelio toje vietoje, kur nėra tvoros. Iš pradžių jie ilgai dvejoja, ar eiti į priekį, o tada grįžta į mišką. Po to briedžiai antrą kartą bando išeiti į kelią, tačiau pravažiuojantis automobilis juos atbaido. Ir taip kelis kartus, kol gyvūnai pasitraukia iš kameros filmavimo spindulio.

  Kelių priežiūros departamentas prašo žmonių rimčiau atsižvelgti į šią problemą, nes buvo atvejų, kai, nepaisant įspėjimų ir apribojimų, vairuotojai nesumažino greičio, net kai gyvūnai priartėjo prie kelio krašto arba pradėjo kirsti važiuojamąją dalį.

  Naujoje keturių eismo juostų Kosė-Vybu magistralės atkarpoje buvo sukurtos trys vietos, kuriose gyvūnai kerta važiuojamąją dalį. Ten tvora kelio pakraštyje ir magistralės viduryje nutraukiama. Šiose vietose įrengta moderni automatinė gyvūnų atpažinimo sistema. Ji identifikuoja tokius stambius gyvūnus kaip briedis, lokys, stirna ir šernas. Gyvūnui išėjus, įspėjamieji ženklai užgęsta.

  Briedžiai beveik kasdien kerta Kosė-Vybu greitkelį, taip pat buvo pastebėtos stirnos, šernai, mažesni gyvūnai ir net lokys.

  Dar šia tema

  Policijos pareigūnai padėjo briedžiukui grįžti pas mamą
  "Kaip raketa": briedis kirto nusekusį Nemuną Lietuvoje
  Lenkijoje briedis suniokojo vietinę parduotuvę
  Videofaktas: kaip po Klaipėdą klaidžiojo pasiklydęs briedis
  Medžiotojų būrelio nariai bus nubausti už neteisėtai sumedžiotą briedį
  Sužeistas briedis atkeršijo į jį šovusiam medžiotojui
  Rujos metu stiprinama tauriųjų elnių ir briedžių apsauga
  Tegai:
  vaizdo įrašas, briedis, Estija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos