23:49 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401

  Vėliau "Vilniaus vandenų" atstovai patvirtino, kad į Nerį dėl remonto darbų vienoje iš įmonės siurblinių išsiliejo tik dalinai išvalytos nuotekos

  Vilniuje popiet užfiksuota, kaip į Nerį ties Žvėryno tiltu galimai teka fekalijos. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Facebook paskyroje "Lašišos Dienoraštis".

  "Ir vėl ekologinė nelaimė Neryje‼ Šiuo metu Neries upėje, Vilniuje teka fekalijos", — rašoma Facebook įraše.

  Į incidentą sureagavo "Vilniaus vandenys".

  Bendrovės pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad gavus pranešimą apie Neries taršos atvejį Goštauto gatvėje, "Vilniaus vandenų" brigada buvo operatyviai išsiųsta į įvykio vietą, kad išsiaiškintų taršos šaltinį.

  Pirminiais duomenimis buvo nustatyta, kad taršos šaltinis — ne iki galo išvalytos nuotekos, kurios į upę galimai pateko iš netoli taršos vietos esančios bendrovės "Vilniaus vandenys" siurblinės. Tvirtinama, kad siurblinėje bendrovės rangovas vykdė planinius nuotekų rezervuaro valymo darbus. Vykdant šiuos darbus, dalis ne iki galo išvalytų nuotekų iš siurblinės galimai pateko į upę. 

  Tarša buvo operatyviai sustabdyta. Apie įvykį pranešta Vilniaus regiono aplinkosaugininkams. 

  Pirminės priežastys, dėl ko ne iki galo išvalytos nuotekos pateko į upę — momentinis siurblinės rezervuaro valymo proceso sutrikimas. Preliminariais skaičiavimais, technologinis sutrikimas buvo fiksuotas nuo pusvalandžio iki valandos, per tą laiką galėjo išbėgti iki 100 kubinių metrų ne visai išvalytų, nedidelės koncentracijos nuotekų.  

  Ar gamtai žala buvo padaryta ir kokio ji dydžio, turėtų įvertinti aplinkosaugininkai.  

  Siekdama, kad panašūs įvykiai nepasikartotų ateityje, bendrovė savo ruožtu artimiausiu metu peržiūrės siurblinių rezervuarų valymo procesą, prevenciškai patikrins ir siurblinėse esančius technologinius įrenginius.

  Rugpjūčio viduryje panaši situacija buvo užfiksuota Palangoje, dar anksčiau vasarą Kaune į Nemuną irgi tekėjo nevalytos nuotekos.

  Dar šia tema

  Į Nemuną "Kauno vandenų" vamzdžiu leidžiamos užterštos nuotekos
  Į Nemuną tekėjusios nuotekos sustabdytos
  Kaune po nuotekų tinklų avarijos į Nemuną pateko nevalytos nuotekos
  Tegai:
  Vilniaus vandenys, nuotekos, Neris

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos