21:23 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238

  Rusijos ministras pabrėžė, kad Vašingtonas kasdien bando "pažeminti" ES ir įpiršti savo brangias SGD, kaip pretekstą pasitelkdamos energetinio žemyno saugumo stiprinimą

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išsakė asmeninę nuomonę apie "Nord Stream-2" projektą, kurio statybas aktyviai boikotuoja JAV.

  Pasak Rusijos diplomato, JAV bando įpiršti savo žymiai brangesnes suskystintas gamtines dujas Europos šalims.

  Lavrovas pažymėjo, kad Vašingtonas kasdien viešai bando "pažeminti" Europos Sąjungą ir, visų pirma, Vokietiją, ir prisidengdamas energetinio saugumo stiprinimu, reikalauja atsisakyti "Nord Stream-2".

  "Aš manau, tai mano asmeninė nuomonė, aš dabar nekalbu oficialiai — manau, kad šis klausimas šiuo metu yra garbės reikalas Vokietijos Federacinei Respublikai", — sakė Rusijos užsienio reikalų ministras.

  Lavrovas pabrėžė, kad Vašingtonas "nori elgtis kaip dramblys porceliano parduotuvėje" ir visiems skelbia ultimatumus.

  "Nord Stream-2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

  Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra statomas energetinio saugumo visoje Europoje sumetimais. Projektą taip pat remia Vokietija.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (433)

  Dar šia tema

  JAV sukurs koaliciją prieš "Nord Stream-2": ar tai sustabdys statybas?
  Įmantrus energetikos žlugdymas: ko nori ES nutraukdama ryšius tarp Pabaltijo ir Rusijos 
  Lietuva reikalauja sankcijų prieš "Nord Stream-2" dėl Navalno
  Tegai:
  JAV, Vokietija, Nord Stream-2 statyba, Sergejus Lavrovas, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos