13:52 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238

  Be to, šį mėnesį prognozuojama ir antroji pilnatis ("Mėlynasis Mėnulis"), kuri bus spalio 31 dieną, tai yra, per Heloviną

  Spalis prasidėjo pilnatimi, bet ne paprasta. Pasak mokslininkų, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį buvo pirmoji pilnatis po rudens lygiadienio, kuris šiemet buvo rugsėjo 22 dieną.

  Anglų kalba ši pilnatis vadinama "Derliaus Mėnuliu" ("Harvest Moon"). Manoma, kad toks pavadinimas kilo dėl to, kad pilnatis buvo derliaus nuėmimo metu, ir dėl gero apšvietimo ūkininkai galėjo tęsti dirbus lauke net tamsoje.

  Paprastai pirmoji pilnatis po rudens lygiadienio yra rugsėjį.

  Be to, spalio 1-osios pilnatis yra žinoma kaip "Mikro Mėnulis" — tai momentas, kai Žemės palydovas yra labiausiai nutolęs nuo mūsų planetos.

  В Вильнюсе на набережной реки Нерис отмечалось дата осеннего равноденствия
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Šis spalis bus įsidėmėtinas tuo, kad per jį bus dvi pilnatys — pirmoji jau praėjo, o antroji bus spalio 31 dieną, tai yra, per Heloviną. Kartais antroji pilnatis per vieną kalendorinį mėnesį vadinama "Mėlynuoju Mėnuliu".

  Šis pavadinimas siejamas ne su dangaus kūno spalvos pasikeitimu, o su anglišku posakiu "once in a blue moon", kuris pažodžiui verčiamas kaip "kartą mėlynajame mėnulyje", tai yra, itin retai, beveik niekada.

  Nors antroji pilnatis spalį taip pat bus "Mikro Mėnulis", jų neįmanoma atskirti plika akimi nuo įprastų pilnačių.

  Tegai:
  vaizdo įrašas, Mėnulis

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos