12:52 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238

  Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija rugpjūtį užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną, skirtą COVID-19 profilaktikai. Vaistą, pavadintą "Sputnik V", sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras

  JAV Nacionalinio kontržvalgybos ir saugumo centro direktorius Viljamas Evanina (William Evanina) apkaltino Rusiją, Kiniją ir Iraną neva bandant užkirsti kelią Amerikai gauti vakciną nuo koronaviruso.

  "Rusija oficialiai paskelbė, kad turi vakciną. Žinote, nesu tikras, ar vakar, ar šiandien mačiau pranešimus, kad pusė Rusijos gyventojų tuo netiki. Taigi, nesu tikras, kaip jie ketina pateikti vakciną į pasaulinę rinką", — RIA Novosti cituoja Evaninos žodžius.

  Jis taip pat pažymėjo, kad tos pačios šalys bando pasisavinti bet kokią vakciną, kurią gali sukurti JAV.

  Pirmoji vakcina buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, o masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais. Pasak Rusijos sveikatos apsaugos ministro Michailo Muraškos, atlikus vaisto registraciją, Maskvos klinikose nuo koronaviruso buvo paskiepyta daugiau nei 5,5 tūkst. Dar viena sukurta Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Vektor" centre artėja prie trečiojo tyrimo etapo. Taip pat vyksta Čiumakovo instituto vakcinos klinikiniai tyrimai.

  Nuo koronaviruso jau yra pasiskiepiję daug Rusijos politikų, įskaitant gynybos ministrą Sergejų Šoigu, Maskvos merą Sergejų Sobianiną, "Rospotrebnadzor" vadovę Aną Popovą ir Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotoją Tatjaną Golikovą.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (123)

  Dar šia tema

  Rusijoje papasakota apie vyrų ir moterų reakciją į vakciną nuo COVID-19
  Amerikai pritrūko pinigų vakcinai
  Geitsas įvardijo vienintelį būdą nutraukti koronaviruso plitimą
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina, JAV, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos