13:15 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194

  Paprastai erdvėlaivis prieš prisijungdamas 34 kartus apskrieja aplink orbitą, tačiau šį kartą buvo panaudotas itin greitas prijungimas tik po dviejų apskriejimų

  Pilotuojamas erdvėlaivis "Sojuz MS-17" pristatė įgulą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) per rekordiškas tris valandas ir tris minutes.

  Pirmą kartą skrydžiui prie TKS buvo panaudota itin greita "dviejų apskriejimų" prijungimo schema, kai erdvėlaivis tik du kartus apskriejo aplink Žemę.

  Paprastai erdvėlaivis 34 kartus apskrieja aplink orbitą, tačiau anksčiau jau buvo naudojamas "keturių apskriejimų" prijungimas, kai įgula į TKS buvo pristatyta per šešias valandas. Itin greitas prijungimo modelis anksčiau buvo išbandytas su krovininiais laivais. Su įgula laive tai įvyko pirmą kartą.

  Įgulą "rekordininkę" sudarė du Rusijos kosmonautai — Sergejus Ryžikovas ir Sergejus Kud-Sverčkovas — bei amerikiečių NASA astronautė Ketlin Rubins (Kathleen Rubins). Jie praleis TKS 177 dienas.

  Astronautai turės atlikti 55 mokslinius tyrimus ir eksperimentus, taip pat pabandyti surasti ir ištaisyti oro nuotėkį rusiškame modulyje "Zvezda".

  Dar šia tema

  NASA įvertino koronaviruso patekimo į TKS tikimybę
  "SpaceX" paskelbė vaizdo įrašą apie "Crew Dragon" paleidimą į TKS
  Iš TKS buvo nufilmuotas Saulės užtemimo šešėlis — nuotraukos
  Astronautas iš TKS nufotografavo nuo sprogimo nukentėjusį Beirutą
  Tegai:
  Tarptautinė kosmine stotis (TKS), kosmosas, Rusija, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos