09:55 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009

  Specialistė pataria iš anksto pasiruošti apsaugines priemones vaikams, kad būtų galima sutaupyti laiko prieš einant į lauką. Tačiau svarbu užtikrinti, kad priemonės būtų švarios

  Dėvint vienkartinę medicininę kaukę svarbu, kad ji ne tik uždengtų nosį ir burną, bet ir būtų kuo arčiau veido. Lietuvos vaistininkė Monika Žalytė parodė, kaip tinkamai uždėti kaukę vaikams, kuriems apsaugos priemonės yra per didelės. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas YouTube.

  Vaistininkė patarė prieš užsidedant ar nuimant kaukę kruopščiai nusiplauti ar dezinfekuoti rankas.

  Reikia paimti įprastą trijų sluoksnių medicininę kaukę. Sulenkti ją per pusę, ištiesinti kampus.

  Tada reikia išskleisti kaukę. Dalis, kurioje yra viela, turi būti pritvirtinta prie nosies, o suformuoti kampai turi būti užkišti kita kryptimi.

  Kai kaukė bus paruošta, galima ją uždėti.

  "Priglauskime kaukę prie nosies, užkiškime gumytes už ausų ir pataisykime smakrą. Kaip matote, kaukė kur kas geriau prigludusi prie veido", — sako vaistininkė.

  Ji pataria iš anksto paruošti kaukes vaikams, kad būtų sutaupyta laiko prieš einant į lauką. Tačiau svarbu užtikrinti, kad jos būtų švarios.

  "Norint sutaupyti ryte laiko, kaukę galite pasiruošti iš anksto. Tik svarbu, kad kaukę laikytumėte švarioje vietoje. Taip pat nepamirškite priminti vaikams, kad kaukę reikia keisti kas keturias valandas arba tuomet, kai kaukė sudrėksta arba tampa purvina", — teigė ji.

  Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje iš viso patvirtinta daugiau kaip 13 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė 157 pacientai. Kai kuriose savivaldybėse buvo paskelbtas vietinis karantinas. Pastaruoju metu vyriausybė griežtina saugumo priemones, kad užkirstų kelią infekcijos plitimui.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 42,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau kaip 1,1 milijono žmonių mirė.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1145)

  Dar šia tema

  Veryga prabilo apie nacionalinio karantino paskelbimo galimybę
  Šį savaitgalį stiprinamos policijos pajėgos
  Tegai:
  vaikai, koronavirusas, kaukės, vaistinės

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos