23:22 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837

  Kai kurie naujausi atvejai yra susiję su karinės technikos kolonų judėjimu Baltijos valstybių keliais

  Periodiškai vykstančios karinės pratybos Baltijos valstybių teritorijose sukelia nepatogumų vietos gyventojams.

  Estijos kariai grįžo iš Latvijos pratybų "Teraskilp" ("Plieninis skydas") net tris dienas. Kartu su karine technika jie turėjo važiuoti per Iklą, Pernu, Turi, Paidę, Tapu. Karinės technikos kolonos trukdė eismui magistralėse.

  Savo ruožtu Lietuvoje prasidėjo NATO pratybos "Brilliant Jump 2020", kurios rengiamos nuo spalio 29 iki lapkričio 7 dienos. Piliečiai buvo įspėti, kad viename iš ruožų planuojamas intensyvesnis karinės technikos eismas, ir paprašė vairuotojų būti atsargesnių, pateikdami rekomendacijas — neaplenkti, neįsiskverbti į kolonos vidų, nemanevruoti tarp didelių karinių transporto priemonių.

  NATO šalių kariai, kurie atvyksta į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes, kartais pažeidžia vietos įstatymus. Kalbama ne tik apie girtavimą ir muštynes, bet ir apie eismo įvykius.

  Baltijos valstybių valdžios transliuoja savo gyventojams mitą apie Rusijos "grėsmę" ir ragina stiprinti aljanso pajėgas rytiniame flange. Tačiau būtent Vakarai kuria savo karinį kontingentą netoli Rusijos sienų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusijos Federacija neketina pulti, tačiau ji turės sustiprinti saugumą, nes NATO karių skaičius šalia Rusijos valstybių sienų išaugo kelis kartus.

  Dar šia tema

  Skvernelis: Lietuva itin vertina Norvegijos paramą suvaldant Astravo AE keliamas grėsmes
  Lietuvos kariuomenei perduota vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS
  Kuriluose pasirodys naujausia priešlėktuvinių raketų sistema S-300V4
  Tegai:
  karinės pratybos, pratybos, Baltijos šalys

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos