01:27 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119

  Šeštadienį pirmasis atominės elektrinės blokas pasiekė 400 megavatų galią ir pradėjo tiekti energiją visiems šalies regionams

  BelAE oficialiai atidaryta. Šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka, Sąjunginės valstybės sekretorius Grigorijus Rapota, "Rosatom" generalinis direktorius Aleksejus Lichačiovas ir Rusijos ambasadorius Baltarusijoje Dmitrijus Mezencevas dalyvavo iškilmingoje pirmosios Baltarusijoje atominės elektrinės paleidimo ceremonijoje.

  Baltarusijos vadovas apžiūrėjo BelAE teritoriją iš sraigtasparnio, taip pat aplankė pirmojo jėgainės bloko valdymo centrą. Savo kalboje Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad Baltarusija tapo atomine valstybe, ir teigė svajojantis šalyje sukurti dar vieną atominę elektrinę.

  "Tai yra karūna, jei norite, galbūt mūsų šalies suvereniteto ir nepriklausomybės etapas. Tai liudija, kad turime smegenų, protingų žmonių", — sakė Lukašenka.

  Baltarusijos prezidentas taip pat pabrėžė, kad Baltarusijos atominės elektrinės paleidimas buvo didžiulė sėkmė, didelis etapas stiprinant šalies suverenitetą ir nepriklausomybę.

  Baltarusijos atominė elektrinė, esanti netoli Gardino srities Astravo mieste, buvo pastatyta pagal Rusijos projektą ir turi du VVER-1200 3+ kartos reaktorius. Pirmasis BelAE maitinimo blokas į šalies energetinę sistemą buvo įtrauktas 2020 metų lapkričio 3 dieną, o jo komercinė veikla prasidės pirmaisiais 2021 metų mėnesiais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (467)

  Dar šia tema

  Kaimynų nepasirinksi: Lukašenka ragina Lenkijos ir Lietuvos vadovus sugrįžti prie dialogo
  Ekspertas: Lietuvos nuoskauda Minsko atžvilgiu dėl BelAE stipresnė už naudą
  Baltarusija paneigė pranešimus apie elektros energijos gamybos sustabdymą BelAE
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos