02:26 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119

  Šis paleidimas turėjo įvykti diena anksčiau, tačiau jis buvo atidėtas dėl nepalankių oro sąlygų

  Raketa "SpaceX Falcon 9", gabenanti erdvėlaivį "Crew Dragon Resilience" su keturiais astronautais, nuvyko į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Startas įvyko iš NASA Kenedžio kosminių skrydžių centro Floridoje.

  Raketos paleidimas, archyvinė nuotrauka
  Министерство обороны РФ

  Startas įvyko pirmadienį, 2:27 Lietuvos laiku (sekmadienį, 19:27 JAV rytinės pakrantės laiku). Iš pradžių planuota paleidimą atlikti diena anksčiau, tačiau dėl oro sąlygų jis buvo atidėtas.

  "Crew Dragon" orlaivyje yra NASA astronautai Maiklas Hopkinsas (Michael Hopkins), Viktoras Gloveris (Victor Glover) ir Šenon Volker (Shannon Walker), taip pat japonas Soičis Nogučis (Soichi Noguchi). Jie turi likti TKS šešis mėnesius.

  Praėjus devynioms minutėms po "Falcon 9" pakilimo, pirmoji raketos pakopa nusileido ant plūduriuojančios platformos Atlanto vandenyne. Tada po kurio laiko įgula buvo sėkmingai paleista į orbitą.

  Erdvėlaivio atvykimas į TKS numatytas ankstų antradienio rytą.

  Ankstesnis "Crew Dragon" skrydis ir pirmasis pasaulyje valdomas privačios bendrovės skrydis įvyko šių metų gegužės pabaigoje. Erdvėlaivis pristatė du JAV astronautus į TKS ir grįžo į Žemę.

  Dar šia tema

  "Sojuz MS-17" rekordiniu greičiu pristatė ekipažą į TKS
  TKS sugedo Rusijos deguonies tiekimo sistema
  Tegai:
  JAV, Tarptautinė kosmine stotis (TKS)

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos