05:25 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538

  Rusijos vadovas priminė, kad anksčiau Rusijos Federacijos Soleckio teismas, remdamasis tribunolo sprendimais, pripažino masines egzekucijas prie Žestianaja Gorkos kaimo Novgorodo srityje, kur buvo žiauriai nužudyti tūkstančiai civilių, kaip genocidą

  Nacių nusikaltimai neturi senaties termino, o Niurnbergo tribunolo išvados vis dar aktualios, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Praneša RIA Novosti.

  "Tokiems nusikaltimams nėra senaties termino. Juos įvertino Niurnbergo tribunolas, jo sukurti nusikaltimo žmonijai požymiai apibrėžė pačią" genocido "sąvoką ir sudarė JT konvencijos prieš genocidą, priimtos 1948 m., Pagrindą", — savo kreipimesi sakė Rusijos prezidentas forumo "Niurnbergo pamokos" dalyviams.

  "Niurnbergo išvados vis dar aktualios", — pabrėžė Putinas.

  Rusijos taikdarių siuntimas į Karabachą
  © Sputnik / Министерство обороны РФ

  Jis pažymėjo, kad prieš mėnesį, remdamasis tribunolo sprendimais, Rusijos Soleckio teismas pirmą kartą Rusijos teisminiuose procesuose masines egzekucijas netoli Žestianaja Gorkos kaimo Novgorodo srityje pripažino genocidu, kur žiauriai buvo nužudyti tūkstančiai taikių, nekaltų žmonių.

  Tarptautinio forumo "Niurnbergo procesas" partneris — žiniasklaidos grupės "Rossija segodnia" RIA Novosti — imasi forumo iniciatyvos ir pradeda daugialypės terpės istorinį projektą "Niurnbergas. Pasaulio pradžia" iki 75-ųjų 20-ojo amžiaus pagrindinio teismo proceso pradžios.

  Remiantis unikaliais archyviniais ir muziejiniais įrodymais, nuotraukomis, animaciniais filmais, nuotraukų ir vaizdo medžiagomis, VR rekonstrukcijų ir spektaklių formatu. Projektų portalas nuremberg.media prasidės lapkričio 19 d. Rusų, vokiečių, prancūzų ir anglų kalbomis ir veiks visus metus.

  Projektas pagrįstas pirmo asmens atsiliepimais. Tarp jos dalyvių yra įvairių žiniasklaidos priemonių žurnalistų, visuomenės veikėjų, istorikų, analitikų, karo ekspertų. Pagrindinis projekto "Niurnbergas. Pasaulio pradžia" tikslas yra pateikti precedento neturinčius faktus ir įrodymus apie sovietų žmonių genocidą Antrojo pasaulinio karo metu ir paversti šią sampratą nuolatiniu tarptautiniu nacių nusikaltimų vertinimu, atkuriant istorinį teisingumą. Projektą "Niurnbergas. Pasaulio pradžia" remia Pergalės muziejus.

  Dar šia tema

  Simonian ir Babajanas uždavė nepatogius klausimus Pašinianui — video
  Karinio jūrų laivyno bazė Sudane: Rusija konsoliduojasi Afrikoje
  Tegai:
  Niurnbergo procesas, Vladimiras Putinas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos