14:17 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697

  Pirmadienį, lapkričio 23-iąją, minimas tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus 169-asis gimtadienis

  Vaizdo įrašas apie tai, kaip sostinėje buvo mnimas patriarcho gimtadienis, paskelbtas Facebook savivaldybės puslapyje.

  Minint šią dieną, Vilnius meras Remigijus Šimašius prie tautos patriarcho paminklo pririšo trisdešimt Lietuvos vėliavos spalvų balionų. Paruošta ir kita dovana – specialiai iš Filharmonijos balkono Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitininkas Dovas Lietuvninkas atliko du Juozo Naujalio kūrinius: "Jaunimo giesmė" bei "Lietuva brangi".

  "30 Lietuvos vėliavos spalvų balionų tautos patriarchui – gimtadienio dovana nuo Vilniaus. Jonas Basanavičius ne tik sutelkė tautą, bet ir sunkiausiais laikais nepaliko Vilniaus. Ir jis tikrai džiaugtųsi šiandienos laisva Lietuva. Tikiu, kad ši ryški, džiaugsmą simbolizuojanti dovana įkvėps kartu ir vilniečius ateityje, kuomet jau vėl galėsime saugiai susiburti, kurti naują miesto tradiciją", – sveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  Jonas Basanavičius – Lietuvos istorikas, folkloristas, publicistas, visuomeninis veikėjas, Lietuvos tautos atgimimo patriarchas. Jis buvo Vilniaus Seimo sušaukimo iniciatorius ir dalyvis (1905 metų gruodžio 4-5 dienomis) bei vienas iš memorandumo, reikalaujančio, kad Lietuvai būtų suteikta teisė į savivaldą ir demokratines reformas, autorius.

  Paminklas Lietuvos tautos atgimimo patriarchui prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniuje buvo atidengtas 2018 metais.

  Dar šia tema

  Vilniuje atidengtas paminklas Jonui Basanavičiui
  Basanavičiaus sugrįžimas: Vilniuje atidengtas paminklas Lietuvos patriarchui
  Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija dovanų gavo patriarcho skulptūrą
  Tegai:
  Vilnius, Jonas Basanavičius

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos