16:50 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258

  Rusijos taikos palaikymo pajėgų daliniai nepripažintoje Kalnų Karabacho respublikoje stebi, kaip laikomasi trišalio taikos susitarimo ir paliaubų

  Rusijos minininkai išvalė Lačino koridoriaus teritoriją ir kelio atkarpą į Stepanakertą Kalnų Karabache. Tai patvirtino oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

  Kariuomenė visą parą stebi situaciją iš 23 stebėjimo postų, esančių prie kontaktinės linijos KKR. Taip pat taikdariai užtikrina eismo saugumą palei Lačino koridorių — pagrindinę transporto arteriją, jungiančią Armėniją ir nepripažintą Kalnų Karabacho Respubliką.

  "Rusijos taikos palaikymo kontingento inžineriniai daliniai visiškai išminavo ir išvalė nuo sprogių objektų, sulaužytos ir apgadintos įrangos Lačino koridorių ir 28 km kelio atkarpą iki Stepanakerto", — sakė Konašenkovas.

  Šiuo keliu į KKR jau grįžo daugiau nei 11 tūkstančių pabėgėlių. Taikos palaikymo kontingentas iš Rusijos padeda vietos gyventojams ir valdžios institucijoms atkurti taikų gyvenimą.

  Minininkai valo minas tose srityse, kurias paveikė karo veiksmai. Inžineriniai padaliniai valo kelius, padeda sukurti eismą regione ir atkuria vandens, energijos ir šilumos tiekimą į gyvenamuosius rajonus. Rusijos taikdarių patruliai lydi pabėgėlių kolonas ir maisto gabenimą į atokias NKR vietoves.

  Dar šia tema

  Stebima Rusijos: kaip Kalnų Karabachas grįžta į taikų gyvenimą
  Dar 18 Rusijos karinių lėktuvų į Armėniją pristatė taikdarius ir įrangą — video
  Taikos palaikymo operacijos Kalnų Karabache įvertinimas
  Tegai:
  taikdariai, Rusija, Kalnų Karabachas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos