00:30 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400

  Pasienio tarnybos pareigūnai dirba buvusioje Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavimo būstinėje

  Baltarusijos pasieniečiai parodė, kaip vyksta tarnyba radiacijos užterštumo teritorijoje. Vaizdo įrašą YouTube paskelbė Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

  Šią savaitę įvyko Choiniki pasienio posto prie Baltarusijos sienos su Ukraina atidarymas, kuris yra naujas Gomelio pasienio grupės padalinys.

  Pasienio kompleksas buvo sukurtas rekonstravus buvusią Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavimo būstinę.

  Pasienio poste buvo organizuotas stebėjimo centras, kuris internetu leidžia nuotoliniu būdu stebėti daugiau nei 100 kilometrų sienos su Ukraina naudojant įvairias saugumo ir stebėjimo sistemas.

  Pagrindinis padalinio bruožas yra tas, kad valstybės sienos apsauga vykdoma vietovėje, kurioje yra padidėjęs radiacijos fonas.

  Siekiant saugiai atlikti užduotis ir aptikti radioaktyviosios spinduliuotės šaltinius, pasienio poste yra įrengta naujausia įranga, techninės priemonės ir asmeninės apsaugos priemonės.

  Nelaimė Černobylio atominėje elektrinėje įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, sprogus ketvirtam stoties elektrinės blokui. Bendras radiacijos taršos plotas Baltarusijoje siekė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų.

  Ukrainoje buvo užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų 12 regionų. Be to, nuo radioaktyvios taršos nukentėjo 19 Rusijos regionų, kurių plotas yra beveik 60 tūkstančių kvadratinių kilometrų ir kuriuose gyveno 2,6 milijono žmonių.

  Dar šia tema

  Užraukti ir pamiršti: Lietuva kai ką žino apie BelAE, bet niekada nepasakys
  Černobylyje aptiktas paukščio dydžio drugelis
  Jodo tabletės prieš Astravo AE
  Tegai:
  Černobylio atominės elektrinės avarija, radiacinis fonas, radiacija, pasienis, Baltarusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos