09:46 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807

  Biržų regioninis parkas pasidalino gana retu vaizdo įrašu, kuriame iš arti užfiksuotas gražuolis briedis

  Biržų regioniniame parke buvo filmuojamas laukinis briedis. Vaizdo įrašą parko direkcija paskelbė savo Facebook paskyroje.

  Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip briedis eina per šalnų paliestą ryto mišką. Pranešime pažymėta, kad briedis išėjo pasivaikščioti po Biržų girią, Spalviškių girininkiją. 

  Pats Biržų regioninis parkas yra vienas iš 30 Lietuvos nacionalinių parkų. Biržų regioninis parkas yra Šiaurės Lietuvoje Biržų ir Pasvalio rajonuose; direkcija Biržuose. Parko plotas 14406 ha.

  Parke saugomas unikalus Lietuvoje karstinis kraštovaizdis su gausiomis smegduobėmis — karstinėmis įgriuvomis, atsiradusiomis vandeniui ištirpinus ir išplovus žemėje slūgsančius gipso klodus.

  Parke parengtas vienos dienos pėsčiųjų turizmo maršrutas, kuriuo keliaujant galima susipažinti su įspūdingiausiais karstiniais objektais — Lapės Ola, Karvės Ola ir kitomis olomis, Požemio upeliu. Parko teritorijoje rastos 336 augalų rūšys, iš jų 15 saugomos. Sutinkama 110 paukščių ir 27 žinduolių rūšys, iš jų 52 saugomos (tame tarpe 9 šikšnosparnių rūšys).

  Dar šia tema

  Vaizdo įraše parodyta, kaip briedžiai bando kirsti greitkelį Estijoje
  Rygos policija visą dieną gaudė briedį, tačiau nesėkmingai
  Tegai:
  briedis, Biržai, parkas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos