10:26 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913

  Raketa yra pirmoji pasaulyje viršgarsinė sparnuotoji jūrinio bazavimo raketa su iki tūkstančio kilometrų šaudymo nuotoliu

  Rusijos kariai išbandė naujausią viršgarsinę raketą "Cirkon", praneša RIA Novosti.

  Raketa buvo paleista iš fregatos "Admiral Gorškov" Baltojoje jūroje. Taikinys buvo krante, Archangelsko srityje. Raketa nuskriejo 350 kilometrų ir sėkmingai pataikė į taikinį.

  Šios pratybos buvo pirmieji "Cirkono" bandymai su šaudymu į pakrantės taikinį ir tretieji iš fregatos. Raketa "Cirkon" jau buvo paleista iš fregatos "Admiral Gorškov" spalį ir lapkritį, tačiau abu šaudymai buvo vykdomi į jūros taikinius.

  Raketa "Cirkon" yra pirmoji pasaulyje viršgarsinė sparnuotoji jūrinio bazavimo raketa, jos skrydžio greitis siekia aštuonis–devynis garso greičius, maksimalus šaudymo nuotolis siekia iki tūkstančio kilometrų.

  Užbaigus valstybinius bandymus 2020–2021 m., viršgarsiniu kompleksu bus aprūpinti karinio jūrų laivyno povandeniniai ir antvandeniniai laivai, pažymėjo Generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas. Be jūrinės versijos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau minėjo sausumos bazavimo "Cirkon" sukūrimą.

  Tegai:
  ginklavimasis, sparnuotosios raketos, hipergarsinė raketa, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos