02:40 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538

  Nepaisant didelių piniginių baudų ir stebėjimo kamerų, vilniečiai ir toliau pažeidžia atliekų tvarkymo taisykles

  Pastaruoju metu sostinės savivaldybės įmonė "Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) sulaukia vis daugiau pranešimų apie atliekų tvarkymo pažeidimus. 

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Be to, 14 stebėjimo kamerų, įrengtų šalia komunalinių atliekų šalinimo konteinerių, vos per du mėnesius užfiksavo apie 160 tokių pažeidimų. Tačiau net ir šie skaičiai — tik mažoji dalis visų atliekų tvarkymo pažeidimų, kuriuos kasdien nustato įmonės kontrolieriai. 

  Vaizdo įrašas apie tai, kaip vietos gyventojai palieka didelių gabaritų atliekas buitinių atliekų surinkimo aikštelėse ir pažeidžia taisykles, paskelbtas Vilniaus savivaldybės YouTube kanale.

  Didelių gabaritų atliekas — senus baldus, remonto ir statybos atliekas, buitinę techniką ir santechniką bei kitus stambius nebereikalingus daiktus jų savininkai privalo išvežti į specialias aikšteles arba užsakyti išvežimo paslaugą kreipdamiesi į atliekų vežėjus.

  Atliekų tvarkymo pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Už pakartotinai padarytus nusižengimus bauda gali siekti iki 600 eurų.

  Dar šia tema

  Apsipirkinėjo lyg prieš apokalipsę: kaip prieš karantiną užsidarinėjo Vilniaus parduotuvės
  Nemokamas jodas netrukus baigsis: Vilniuje tablečių dalijimas pratęstas mėnesiui
  Vilnius iš gyventojų priima prašymus dėl nemokamo asbesto turinčių atliekų surinkimo
  Tegai:
  šiukšlės, Vilnius

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos