02:08 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538

  Į Lietuvą pristatyti specialūs šaldikliai, taip pat įsigytos reikalingos priemonės, būtinos užtikrinti sklandžią žmonių vakcinaciją nuo koronaviruso

  Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) informuoja, kad Lietuva pasirengusi priimti pirmąsias vakcinas nuo koronaviruso. Jau paruošti specialūs šaldikliai, taip pat įsigytos reikalingos priemonės, būtinos užtikrinti sklandžią žmonių vakcinaciją nuo šio klastingo viruso. 

  Lietuvą pasiekusios naujosios vakcinos bus iškart pristatytos į ESSC priklausančius sandėlius, kuriuose ir yra šaldikliai bei kaupiamos vakcinacijai būtinos medicininės priemonės.

  Ultra žemos (-75 laipsnių) temperatūros šaldikliai bus naudojami tik "BioNTech & Pfizer" vakcinoms, kurioms būtina labai žema temperatūra. 

  Kitoms vakcinoms laikyti bus naudojamos ESSC jau įrengtos ir pritaikytos specialios patalpos-šaldikliai, kuriose bus užtikrinama joms reikalinga žemesnė (2-8 laipsnių) temperatūra. Šios patalpos taip pat jau yra parengtos laikyti vakcinas nuo koronaviruso, kol jos bus išvežiotos gydymo įstaigoms. Tokiose patalpose paprastai laikomi vaistai, kurių saugojimui reikalinga žemesnė temperatūra.  

  Pirmoji vakcinų "Pfizer-BioNTech" siunta Lietuvą pasieks gruodžio 26 dieną. Siunta bus paskirstyta į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligonines. 

  Skiepijimas turi prasidėti gruodžio 27 dieną. Pirmiausia bus skiepijami sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai. Antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. 

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (217)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys ragina ES koordinuoti situaciją su mutavusiu koronavirusu JK
  PSO rekomenduoja šalims įvertinti naujos koronaviruso padermės plitimo riziką
  Nauja koronaviruso padermė JK. Iš kur ji atsirado, kuo pavojinga
  ES leista naudoti "Pfizer-BioNTech" vakciną nuo koronaviruso

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos