03:08 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408

  Energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius apibrėžė pagrindinius įvykius keliose su pasaulio energetika susijusiose srityse bei atsakė į auditorijos klausimus

  Ekspertas apžvelgė, kas įvyko dujų pramonėje 2020 metais. Visų pirma, kalbėjo apie bendrovės "Gazprom" rezultatus, apie tai, kaip pandemija ir šilta žiema paveikė Europos rinką, taip pat apie kitus šios pramonės projektus.

  "Jei "Gazprom" nesugebės tiekti reikiamo kiekio dujų į vidaus ir užsienio rinkas įprasta, patogia kaina, visi dėl to tikrai nukentės. <...> Tai, kad šiais metais "Gazprom" neteko pelno, pateko į minusą, tai turi rūpėti bet kam, tik ne tiems, kurių gerovė priklauso nuo Rusijos Federacijos biudžeto. Taip lengva pašalinti nerimą, kad jei "Gazprom" yra blogai, tai visi tikrai mirs nuo to. <...> Kad galėjo būti ir dar blogiau, mums pasirodė tokia nuostabi pramonė kaip suskystintos gamtinės dujos, kurių šiais metais Europos rinkai tiekta 40 procentų mažiau. Yra su kuo palyginti", — teigė ekspertas.

  Marcinkevičius pažymėjo, kuo šie metai buvo reikšmingi "RusHydro".

  "RusHydro" ėjo per šiuos metus užtikrintais žingsniais. Nė vienas iš planų nebuvo sužlugdytas, nors norint, kad hidroelektrinė veiktų, budėjimo pamainoms buvo įvestas sukarintas režimas. Žmonės buvo izoliuoti nuo išorinio pasaulio. Jie naktį praleido žinybinėse sanatorijose: buvo maitinami atskirai, vežiojami atskirai. Nepaisant to, "RusHydro" susitvarkė, nebuvo pranešimų, kad jų elektrinėse būtų buvę protrūkių. Apskritai jiems viskas pavyko, nors ir manoma, kad iki metų pabaigos elektros gamyba sumažės nuo trijų iki keturių procentų", — sakė jis.

  Be to, Marcinkevičius apžvelgė anglies pramonės, branduolinės energetikos ir naftos pramonės temas.

  Tegai:
  Gazprom, energetika

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos