17:41 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697

  Rusijos vakcina į Serbiją pristatyta prieš pat Naujuosius metus, šalis gavo daugiau nei dviejų tūkstančių dozių partiją

  Serbijos vidaus reikalų ministras Aleksandras Vulinas ir parlamento pirmininkas Ivica Dačičius pasiskiepijo Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V".

  Vakcinacija trečiadienį vyko Torlako virusologijos ir vakcinų institute, Belgrade.

  Rusijoje pagaminta vakcina į Serbiją atvyko gruodžio 30 dieną, šalis gavo 2,4 tūkst. dozių partiją.

  "Turiu prisipažinti, kad norėjau gauti būtent Rusijos vakciną. Aš pasitikiu Rusijos medikais ir esu įsitikinęs, kad jie padarė gerą darbą. Žinoma, kitos vakcinos, kurias gauna mūsų šalis, yra saugios ir veiksmingos ir mažai skiriasi viena nuo kitos, bet aš norėjau gauti būtent vakciną iš Rusijos", — sakė Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

  Vakcinacija Serbijoje prasidėjo gruodžio 24 dieną JAV ir Vokietijos vaistais, kuriuos gamino "Pfizer" ir "BioNTech", pirmosios 4 875 dozės lėktuvu buvo pristatytos į Belgrado oro uostą ir paskui išsiųstos į Torlako virusologijos ir vakcinų institutą. Didesnės partijos numatomos sausio mėnesį.

  Siekiant sustiprinti piliečių pasitikėjimą vakcinacija, Vulinas ir Dačičius buvo paskiepyti Rusijos vakcina, o ministrė pirmininkė Ana Brnabič — "Pfizer" vakcina.

  "Sputnik V" yra pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rugpjūčio pradžioje paskelbė apie vaisto registraciją. Masinė vakcinacija Rusijoje vyksta nuo gruodžio pradžios. Pati vakcina šiuo metu yra trečiajame klinikinių tyrimų etape.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (263)

  Dar šia tema

  Lietuva prašo ES padėti Rytų partnerystės valstybėms įsigyti vakciną nuo COVID-19
  Lietuva ketina įsigyti dar 550 tūkst. papildomų vakcinos nuo COVID-19 dozių
  Uspaskichas sumenkino "Pfizer" vakcinos naudą
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina, Serbija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos