12:04 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009

  Aplinkosaugininkams pavyko skubiai išlaisvinti stirnos jauniklį. Už padarytą pažeidimą asmeniui surašytas nutarimas ir bus skiriama nuobauda

  Panevėžio aplinkosaugos pareigūnai, gavę pranešimą, skubiai išlaisvino asmens į sodybą parsineštą ir grandine prirakintą stirnos jauniklį, rašo Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) Facebook paskyroje. Ten pat paskelbtas vaizdo įrašas, kaip išgelbėtas stirniukas grįžta į mišką.

  Aplinkosaugos pareigūnai atvykę į sodybą sutiko jos šeimininką, kuris net neslėpė, kad stirną atsinešė iš kitos miško pusės. Patikrinę vieną iš sodybos ūkinių pastatų aplinkosaugininkai aptiko stirniuką, prirakintą grandine. Sunerimę aplinkosaugos pareigūnai išlaisvino jauniklį, apžiūrėję įsitikino, kad sužalojimų nėra.

  Stirniukui atsigavus aplinkosaugininkai paleido jį į mišką, toli nuo sodybos į saugesnę aplinką.

  "Laukiniai gyvūnai privalo gyventi gamtoje ir būti laisvi, tokia jų prigimtis. Jei asmuo būtų pasilikęs sodyboje grandine supančiotą stirniuką, koks būtų buvęs jo likimas?" — sako Panevėžio gyvosios gamtos aplinkos apsaugos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

  Už padarytą pažeidimą asmeniui surašytas nutarimas ir bus skiriama nuobauda. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmeniui, neteisėtai iš gamtos paėmusiam laukinį gyvūną, gresia bauda nuo 30–150 eurų.

  Dar šia tema

  Kėdainių rajone policijos automobilis partrenkė stirną
  Vaizdo įraše parodyta, kaip briedžiai bando kirsti greitkelį Estijoje
  Policijos pareigūnas partrenkė netikėtai į kelią išbėgusią stirną
  Tegai:
  aplinkosaugininkai, stirna

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos