17:53 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807

  Už tam tikrą pinigų sumą pas šiaulietį galima buvo įsigyti vairuotojo pažymėjimus, įvairių universitetų bei kolegijų bakalauro ar magistro diplomus, brandos atestatus ir kitus dokumentus

  Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs vyras savo butą pavertė dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. 

  Jis buvo demaskuotas praėjusių metų balandį, kai Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti asmens tapatybės dokumentai. 

  Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir įvairių institucijų antspaudų tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. 

  Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų bakalauro ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

  Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu, juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys realiai nesimokė ir egzaminų nelaikė.

  Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19 netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų — notarų, Šiaulių darbo biržos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

  Šiauliečiui pareikšti kaltinimai dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo.

  Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

  Dar šia tema

  Šiaulių rajone plėšimu įtariamas vyras pabėgo nuo policijos pareigūnų
  Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video
  Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gimė rekordinis dvynukų skaičius
  Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti kuriama nauja Investicijų platforma
  Tegai:
  policija, Šiauliai

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos