14:40 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807

  Lietuviams buvo pasiūlyta lesinti gulbę, kol vėl susidarys properšos mariose, tačiau buvo įspėta, kad ne visas maistas jai tinka

  Lietuvos Kuršių nerijos nacionalinio parko specialistai bandė sugauti ir į neužšalusių marių dalį iš Nidos Purvynės gatvės pervežti dvi gulbes. Vaizdo įrašas paskelbtas Facebook'e.

  Vaizdo įraše galima matyti, kaip viena iš gulbių pabėga nuo parko darbuotojų.

  "Viena gulbė sėkmingai išvežta, o antrosios pagauti nepavyko, nes yra sveika, gyvybinga ir neišsekusi — kuo puikiausiai skraido", — pakomentavo parko spaudos tarnyba.

  Susirūpinusiems dėl gulbės likimo buvo patarta ir toliau ja rūpintis, lesinti, kol vėl susidarys properšos mariose, kuriose paukštis galės susirasti maisto pats.

  Nacionalinis parkas pabrėžė, kad lesalas turi būti kuo natūralesnis. Pavyzdžiui, grūdai, daržovės: pasmulkinti salotų, kopūstų lapai, morkų lupenos, kitų žalių daržovių minkštosios dalys. Draudžiama duoti sugedusių maisto produktų, sūdytų ar rūkytų lašinių, juodos duonos ar likučių nuo pietų stalo.

  Taip pat lietuvių buvo paprašyta nustoti gulbę lesinti batonu, nes ji jau yra taip išlepinta, kad nelesa paberiamų kruopų ar kito sveikesnio lesalo, todėl negauna visų reikiamų maisto medžiagų ir vitaminų.

  "Kadangi dabar ant ledo yra nemažas sniego sluoksnis, gulbei prišalti prie ledo nėra galimybių. Gulėdama ant sniego pasikelia kojas ir jas laiko po sparnais, taip taupydama šilumą", — pridūrė nacionalinio parko darbuotojai.
  Temos:
  Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais (171)
  Tegai:
  Kuršių nerijos nacionalinis parkas, Lietuva, gulbė

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos