16:15 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697

  Šią šventinę dieną Rusijoje įprasta sveikinti vyrus ir moteris, kurie gynė ir gina Tėvynę

  Rusijos gynybos ministerija savo YouTube kanale paskelbė šventinį vaizdo įrašą, skirtą Tėvynės gynėjo dienai paminėti.

  Filmuotoje medžiagoje matomi fragmentai iš pratimų su įvairių tipų ginklais ir įranga, kuriuose dalyvauja Rusijos kariškiai.

  "Garbė. Orumas. Drąsa. Savybės, kurių vertė visada yra neginčijama. Būtent jas turi tikrieji Tėvynės gynėjai, kurių dieną šiandien švenčia visa Rusija", — sakoma ministerijos pranešime. 

  Be to, Gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą su priekinės linijos žvalgybos pareigūnu Nikolajumi Vlasovu, kuris pirmą kartą po Didžiojo Tėvynės karo eteryje pasirodė radijo stotyje. Jis pasveikino karininkus su švente, palinkėjo sveikatos, laimės ir sėkmės darbe.

  Vlasovas į karą išėjo kaip savanoris iš gynybos gamyklos Sverdlovske. Jis yra Vitebsko, Minsko ir Rygos išlaisvinimo dalyvis, apdovanotas daugybe apdovanojimų — medaliais "Už drąsą", "Už pergalę prieš Vokietiją 1941–1945 m. Didžiajame Tėvynės kare", II Tėvynės karo laipsnio ir Darbo raudonosios vėliavos ordinais.

  Tėvynės gynėjo diena kasmet minima vasario 23 dieną Rusijoje ir kai kuriose kitose NVS šalyse. Šią dieną įprasta pasveikinti vyrus ir moteris, kurie dalyvavo ir dalyvauja ginant Tėvynę.

  Rusijoje šią dieną tradiciškai rengiami šventiniai renginiai: iškilminga ceremonija vyksta prie Kremliaus sienų, Rusijos Federacijos prezidentas padeda vainiką prie Nežinomo kareivio kapo, o vakare paleidžiamas šventinis saliutas.

  Tegai:
  Tėvynės gynėjo diena

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos