08:19 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921

  Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo traktorių, kuriuo, spėjama, buvo išvežta išardyta paminklo dalis

  Latvijos mieste Jėkabpilyje pavogta patranka nuo paminklo sovietų kariams. Dar vasario 23-iąją, Tėvynės gynėjo dieną, ji buvo ten, nes prie memorialo buvo padėta gėlių, o kitą dieną jos jau nebebuvo.

  Spėjama, kad patranka buvo išardyta naktį ir išvežta nežinoma kryptimi. Tvirtinimai, ant kurių ji buvo sumontuota, sugadinti, o šalia esantys medžiai yra pažeisti. Vaizdo stebėjimo kameros nufilmavo traktorių, kurio kauše matosi pats ginklas.

  Latvių nacionalistai į šį įvykį reagavo teigiamai, paminklą pavadindami "okupacijos simboliu".

  Memorialas sovietų kariams Jėkabpilio Krustpilio parke buvo atidarytas 1976 metais. Netoliese yra masinė kapavietė.

  Buvo suplanuota remontuoti paminklą. Šiems tikslams miesto valdžia planavo skirti 20 tūkstančių eurų, o tai sukėlė ir Nacionalinio bloko atstovų pasipiktinimą.

  Baltijos šalių politikai daro viską, kad būtų sunaikintas Sovietų Sąjungos palikimas ir priminimai apie sovietų karių žygdarbius. Tai vyksta ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje. Paminklai arba išardomi, arba tampa vandalizmo aukomis.

  Rusijos ambasada ne kartą kritikavo Lietuvos valdžią dėl sovietinių paminklų griovimo. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad tokie veiksmai yra istorijos perrašymo kampanijos dalis.

  Tegai:
  sovietų karių kapai, sovietų kariai, paminklas, Latvija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos