08:39 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921

  Vietiniai gyventojai Etną vadina "draugišku ugnikalniu" — anksčiau jis buvo laikomas aktyviu, bet nepavojingu, tačiau ugnikalnis tampa vis sprogesnis

  Aktyviausias Europos ugnikalnis vėl atgijo — sekmadienio rytą Etnos pietryčiuose kraterio aktyvumas padidėjo. Lavos fontanai pasiekė 300 metrų aukštį. Ugnikalnis pasiekė aktyvumo piką per valandą, o tada aktyvumas ėmė mažėti.

  Po kurio laiko Etna išmetė milžinišką dūmų ir pelenų stulpą, kurį vėjas nunešė į rytus. Juodą debesį uždengė dangus, tada pradėjo lyti su suodžių ir mažų akmenų priemaiša.

  Dėl smėlio, pelenų ir mažų akmenų buvo paralyžiuotos magistralės, greitis magistralėse sumažintas iki minimumo.

  Pasak specialistų, "draugiškas ugnikalnis" (kaip vietiniai gyventojai vadina Etną) keičiasi. Ugnikalnis, kuris buvo laikomas aktyviu, bet nepavojingu, tampa vis sprogesnis — vien vasarį jis pabudo kelis kartus.

  Dėl savo nuolatinės veiklos Etna buvo vadinamas JT dešimtmečio ugnikalniu. 1996 m. Tarptautinė vulkanologijos ir Žemės gelmių chemijos asociacija nustatė 16 ugnikalnių, kurie nusipelno ypatingų tyrimų dėl to, kad jie kelia potencialų pavojų žmonėms. Šie ugnikalniai yra netoli gyvenviečių, o jų istorijoje buvo užfiksuoti dideli žalingi išsiveržimai.

  Dar šia tema

  Kaip atrodo Mičigano ežere esantys "ledo ugnikalniai" — video
  Meksikoje, Popokatepetlio ugnikalnyje, įvyko sprogimas ir pelenų išmetimas — video
  Karšti lavos fontanai: Italijoje pabudo Etnos ugnikalnis
  Tegai:
  vaizdo įrašas, Italija, ugnikalnis

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos